רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 כללי

דירוג האג"ח של רמלה ב-2015 יעמוד על רמה של AA

חברת הדירוג מעלות  S&P קבעה גם השנה ובפעם הרביעית ברציפות, כי בשל ביצועי תקציב חיוביים, תמשיך תחזית הדירוג של החברה למימון רמלה 2005 בע"מ ל-2015 להיות יציבה ותעמוד על רמתו הגבוהה AA. ראש עיריית רמלה יואל לביא: זוהי עדות ליציבות הכלכלית של החברה למימון ושל עיריית רמלה. נמשיך לנהל את המשק הכספי באחריות, תוך הרחבת סל השירותים לתושב
 
כלכלני חברת הדירוג מעלות S&P פרסמו באחרונה את החלטתם לאשר גם לשנת 2015 את אשרור דירוגה של החברה למימון רמלה 2005 בע"מ לדירוג הגבוה והמרשים של AA וזאת על סמך דירוג עיריית רמלה. יודגש, כי זוהי השנה הרביעית ברציפות לו זוכה החברה למימון ועיריית רמלה לדרוג הגבוה. החלטה זו מהווה המשך ישיר לאמון שרוחשת החברה המדרגת לביצועי התקציב החיוביים והניהול הפיננסי האחראי של עיריית רמלה בשל ביצועי התקציב ובמילוי כל תנאי האג"ח של החברה למימון רמלה .
ראש עיריית רמלה יואל לביא ציין בסיפוק את החלטת חברת דרוג האשראי ואמר: "זוהי עדות ליציבות הכלכלית של העירייה. אנו מודים לחברת הדירוג ולשוק הפיננסי על הבעת האמון. עיריית רמלה תמשיך במאמציה לנהל את המשק הכספי באחריות ובמסירות, תוך המשך חיזוק איתנותה הפיננסית, פיתוח אזורי תעסוקה ומסחר והרחבת סל השירותים לתושב". 
בנימוקי כלכלני סוכנות הדירוג צוין, כי תחזית הדירוג החיובית משקפת הערכת החברה שעיריית רמלה תשפר בשנתיים הקרובות את פרופיל הנזילות שלה, הודות לעלייה בהכנסות ולירידה בהיקף שירות החוב. עוד מציינים כלכלני החברה, כי למרות העלייה בהוצאות בעיקר בשל בניית גני ילדים חדשים שבנתה העירייה, החברה צופה שביצועיה התקציביים של העירייה ישתפרו וכי העירייה תצליח לעמוד ביעדיה הפיננסיים. "לעירייה יש היסטוריה של שמירה על ביצועים תקציביים איתנים של הקטנת היקף החוב ושיפור הנזילות. אנו סבורים שמגמה זו תמשך בשנתיים שלוש הקרובות".
יש לציין, כי אין ספק שהדירוג הגבוה שניתן לרמלה מעיד על ניהול פיננסי אחראי של העירייה ושיפור מתמיד בשיעור גביית הארנונה, העומד על 90%. 
יודגש, כי הדירוג הגבוה  מעיד יותר מכל על הניהול הפיננסי האחראי של העירייה וביצועי תקציב יעילים המופנים למען שדרוג חיי התושבים. כזכור ביצעה עיריית רמלה מהפכה כלכלית והייתה לחלוצה בהנפקת אגרות החוב המוניציפאליות בסכום של כ 140- מיליון ₪, מיזם שהפך למהלך פורץ דרך בו נקטו גם רשויות נוספות, מה שהביא להקטנת פירעון המלוות של העיריות במיליוני שקלים ופתר את מחנק האשראי שממנו סבלו.
 
 
חזרה
Facebook