רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 כללי

קבוצת הורים מאוחדים למען ילדים מיוחדים הוקמה במסגרת "מוטב יחדיו"

תכנית "מוטב יחדיו " הוקמה  בעיר רמלה כחלק משיתוף פעולה בין עיריית רמלה, המחלקה לשירותים חברתיים וג'וינט ישראל .התכנית פועלת בתחום הילדים והנוער  ומפתחת מענים ושירותים לילדים ומייצרת שיח קהילתי של אנשי מקצוע ותושבים בנושא הילדים בקהילה.

במסגרת פעילות "מוטב יחדיו " קמה קבוצה של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים – צמי"ד הפועלת לרווחת הילדים והמשפחות. הקבוצה מתכנסת מזה כשנתיים וחברים בה כ-10 משפחות מהקהילות השונות המתמודדות עם מגוון  צרכים מיוחדים.  בשנה שעברה עמלה הקבוצה וקיימה ערב של עמותת "קשר" הפועלת לקידום מיצוי זכויות והנגשת מידע עבור משפחות בעלות ילדים עם צרכים מיוחדים , הערב היה משמעותי ומכונן .

הקבוצה מתכנסת פעם בשבוע והחברים בה מוזמנים לקחת חלק בפעילות בהתנדבות ומתוך רצון לתרום ולהשפיע.   בימים אלו מבקשת הקבוצה להרחיב את מעגל ההורים הפעילים בשורותיה.     

מרב אורנשטיין, מנהלת התכנית : " אני רואה חשיבות רבה בהרחבת פעילותינו למען ילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם . מדובר בעבודה קהילתית שיש בה כדי לתרום להורים ולמשפחות עם ילדים מיוחדים, לקדם פעילות פנאי, פעילות העשרה להורים, מיצוי זכויות והנגשת מידע, קשר עם הורים נוספים, לסייע ולתווך בין שירותים שונים.

אמא מקבוצת ההורים, הרחיבה והוסיפה: "בראש ובראשונה הקבוצה נותנת כח לחברים בה.  אנחנו יכולים לשתף ולחלוק אתגרים קשיים וחוויות, ובעזרת העשייה המשותפת אנחנו מקדמים את המודעות ואת הסיוע למשפחותינו".

משפחות שרוצות להיות שותפות לתהליך, מוזמנות לקחת חלק הן כמתנדבים והן כהורים פעילים.
 
 
 
                                     חזרה
Facebook