רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 כללי

בית הדין האזורי לעבודה בת"א קבע:תביעתו של מהנדס העירייה לשעבר כנגד העירייה היא תביעת סרק

בית הדין דחה לחלוטין את תביעתו של מהנדס העירייה לשעבר  אהוד זקסנברג, כנגד עיריית רמלה  וקבע, כי לא נפל פגם כלשהו בהתנהלות העירייה והעומד בראשה מר יואל לביא. בית הדין פסק לתובע לשלם לעירייה הוצאות בסך 50 אלף שקלים!  לביא: "הצדק נעשה כלפי אדם שסרח וברוב חוצפה ניסה להוציא כספים שאינם מגיעים לו מהקופה הציבורית"                                                                                            

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב יפו, דחה לחלוטין את תביעתו של מהנדס עיריית רמלה לשעבר אהוד זקסנברג, כנגד עיריית רמלה וקבע, כי
מדובר בתביעת סרק. שופטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הגב' אורנית אגסי, קיבלה את עמדת עיריית רמלה והעומד בראשה מר יואל לביא וקבעה, כי לא נפל פגם כלשהו בהתנהלותה של העירייה והעומד בראשה. בית הדין פסק לתובע הוצאות בסך של 50,000 שקלים.    
ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך על החלטת בית הדין ואמר, כי פסק הדין מדבר בפני עצמו. "הצדק נעשה כלפי אדם שסרח וברוב חוצפה ניסה להוציא כספים שאינם מגיעים לו מהקופה הציבורית".                
                                                                           
כזכור, תבע זקסנברג את עיריית רמלה בשני ראשים. האחד לטענתו נכפתה עליו ההתפטרות ע"י ראש העיר ובשל כך דרש פיצוי על עוגמת נפש סכום עתק של 760,000 שקלים. בשני טען, כי העירייה שילמה לו בחסר כספים לביטוח מנהלים ולקרן ההשתלמות.    באי כוח העירייה עו"ד שבתאי מיכאלי ועו"ד קרן בוצר ממשרד עורכי הדין לופא מאיר, דחו על הסף את טענותיו של התובע וטענו, כי התובע התפטר בעצמו כל זאת בשל הודעת ראש העיר לתובע, כי הוא שוקל לאור החשדות המיוחסות לו באשר למרמה והפרת אמונים כלפי העירייה וחשדות לקידום תוכניות והיתרים ללקוחות משרד האדריכלים שבבעלות אשתו, לפעול ולנקוט את הצעדים הנדרשים בפני מועצת העיר כדי להביא לסיום עבודתו.
 
עוד טענה העירייה באמצעות באי כוחה, כי כנגד התובע הוגש כתב אישום והתנהל כנגדו הליך פלילי במסגרתו הורשע זקסנברג בעבירה של הפרת אמונים בארבעה אישומים שונים.  באחד האישומים נטען בין היתר: "הנאשם לא דיווח לראש העיר ולגורמי התכנון הרלוונטיים על ניגוד העניינים בה היה מצוי בגין טיפול בתיקים נשוא כתב האישום ואשר שייכים למשרד אשתו וכך לא פסל עצמו מלהשתתף בדיונים בוועדת המשנה וועדת הרישוי הנוגעים לתיקים אלה".   בית הדין קבע, כי ראש עיריית רמלה יואל לביא, פעל בדיוק על פי הדין ואף מעבר לכך באופן הוגן, כאשר אפשר לתובע לשקול ולבחור חלופות שונות לסיום יחסי העבודה וכל טענות התובע כאילו הופעלו עליו לחצים ע"י ראש העירייה להתפטר, נדחו על הסף.   
              
בית הדין העביר ביקורת נוקבת על זקסנברג וקבע, כי במסגרת ההליך המשפטי ניסה התובע להשחיר גורמים שונים בעירייה ולהטיל על העירייה את האחריות למעשיו ומחדליו שלו.
 
בית הדין: "לאחר ששמענו את עדותו את עדותו של הנאשם ועדותה של הגב' זהבה חן ומנגד את עדותו של ראש העירייה נסתפק באמירה, כי הטענות להתנכלות והתעללות במשך חודשים כנגד התובע לא הוכחו כלל אלא ההפך. אנו סבורים, כי לא היה מקום לשמוע את עדותה של גב' חן וכל התכתובת שצורפה בעניין זה, ולא מצאנו בה כדי להטיל דופי בהתנהלות הנתבעת וראש העירייה".                   
                                                                                       
סוף דבר, כאמור קיבל בית הדין את עמדת העירייה ועמדתו של ראש העירייה מר לביא - "מצאנו, כי כל תביעתו אין בה ממש וכי התובע התפטר ולא אולץ להתפטר" ופסקו לו הוצאות יוצאות דופן בסך 50 אלף שקל זאת בשל מה שהוגדר על-ידי בית הדין כתביעה והליך סרק.
 
 
 
 
 
חזרה
Facebook