רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 כללי

רמלה מוקירה את זכרו של ד"ר יעקב פריי, הרופא הווטרינר העירוני

בטקס מרגש שנערך השבוע במחלקה הווטרינרית בעיריית רמלה, נקראה המחלקה הווטרינרית על שם ד"ר יעקב פריי ז"ל, הרופא הווטרינר העירוני, ויקיר העיר רמלה.  זאב פריי, בנו:  "רמלה הייתה עבור אבא המקום בו הצליח להגשים את הציונות שלו, אותה הגשמה, שהייתה עבורו הדבר החשוב ביותר והוא חיפש תמיד מקום ודרך למימושה."
 
בטקס מרגש שנערך במחלקה הווטרינרית העירונית, הנציחה העירייה את שמו של ד"ר יעקב פריי ז"ל, שניהל את המחלקה בין השנים 1979 – 1957, וקראה על שמו את המחלקה הווטרינרית העירונית.   

זאב פריי, בנו של ד"ר פריי, הדגיש בדבריו את אהבתו של אביו לעיר וציין, כי "אבא היה גאה מאוד בעיר רמלה המתפתחת וכשנתקל באיזו כתבה או מאמר על העיר שהיו בו אי-דיוקים, מיד היה מריץ מכתב תיקונים ומלמד את המחבר על ההיסטוריה של העיר".   "כשקיבל את עבודתו בעיריית רמלה", הוסיף זאב ואמר "עברנו עם המשפחה לכאן, וכאן ברמלה אבא מצא מקום כלבבו. עיר עולים שוקקת, שיש בה כר רחב לפעילות מקצועית וציבורית."

ד"ר יעקב פריי זכה לנחת רוח רבה כשקיבל את תעודת "יקיר העיר רמלה", ומבין שלל התעודות שתלה בחדרו, אמר תמיד שזו ההוקרה החשובה מכולן.   ד"ר פריי היה אופטימיסט מושבע, מתון בדעותיו, ליברל שאהב את כל הבריות באשר הן. לאחר פרישתו הוא רק הגביר את פעילותו הציבורית והיה פעיל במספר רב של ארגונים חברתיים.

וותיקי רמלה  זוכרים את ד"ר פריי מסייר בעיר, יחד עם יעקב אקרם, מקצה לקצה.  ד"ר פריי הלך תמיד ברגל, כאשר יעקב אקרם נעזר באופניים, וכך ביקרו השניים ופיקחו באטליזים וחנויות דגים, עוסקים במרדף אחרי כלבים משוטטים, ובזמנו, גם רפתות ולולים, שהיו עדיין בחצרות הבתים.  שרה פסקל, תושבת עיר וותיקה, נזכרת בחום, בביקורי הבית של ד"ר פריי, "כן כן ביקורי בית. בכל פעם שפניתי אליו עם בעיה שהתעוררה אצל הכלבה שלי, היה מגיע לביתי, בודק אותה ומשאיר בידי תרופות, ולא שוכח להגיע שוב ולשאול לשלומה". זה היה ד"ר יעקב פריי.

בשמו ובשם המשפחה, הודה זאב בהתרגשות לראש העיר יואל לביא ולוועדה להנצחת שמות על ההחלטה להנציח את שם אביו בעיר, ולקרוא למחלקה הווטרינרית על שמו, "בכך חלקתם לו ולנו, המשפחה, כבוד רב".  המשפחה הודתה לרובי שגב על תרומתו להנצחה והליווי הצמוד להפקת פרויקט זה.

בטקס נכחו מנכ"ל העירייה, עופר תודר, חבר המועצה לשעבר, שלמה אזולאי, בני משפחתו של ד"ר פריי, יעקב אקרם שעבד איתו, כיום גימלאי,   וחברים. על החלק האמנותי ניצחו חברי להקת רמנוער בניצוחו של אבי ברנס.

חזרה
Facebook