רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 כללי

שיתוף פעולה עם חברות טכנולוגיה ומחשוב למען אנשים עם מוגבלויות

אנשי מקצוע מחו"ל ביקרו ברמלה במסגרת שיתופי פעולה לפיתוח טכנולוגיה חדשנית למען אנשים עם מוגבלויות. 
במסגרת קשרי החוץ עם מסגרות רווחה בחו"ל ושיתופי פעולה מקצועיים התארחו ברמלה בשבוע החולף גב' אנה מנקובה מצ'כיה ומר גרי ווטסון מברמינגהם, אנגליה. גב' מנקובה מנהלת ארגון המפעיל תכניות חברתיות וחינוכיות במדינות האיחוד האירופי ותכניות לשיפור יכולת התקשורת של אנשים עם מוגבלויות, ומר ווטסון מנהל מרכז יום לאנשים עם שיתוק מוחין בברמינגהם.

לאורחים נערך סיור מקצועי במרכז היום הסיעודי לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית (מ.ש.ה) מעל גיל 21. מרכז היום הוא אחד מהמסגרות ברצף השירותים  שמפעיל ארגון בית אקשטיין ברמלה.  פעילות זאת נעשית בפיקוח וליווי משרד הרווחה האגף לטיפול באדם עם מ.ש.ה ומחלקת הרווחה-תחום נכויות  בעיריית רמלה.   לאחר הסיור התקיים מפגש  ודיון בנושאים מקצועיים משותפים והוצגה פעילות מחלקת הרווחה בעיר ופעילות ארגון בית אקשטיין בארץ וברמלה.

המשותף לשני המרכזים ברמלה ובברמינגהם,  הוא שבשניהם נבחנות בשנה האחרונה מערכות מחשב מתקדמות לשיפור התקשורת לאנשים עם מוגבלויות. מערכת אחת היא ה- TALKIT אשר מתרגמת דיבור משובש וחלקי לדיבור ברור ומובן והמערכת השנייה היא מערכת ה- MOBILE SOUND אשר מתרגמת קול אנושי לתנועה של הסמן על מסך המחשב (שימוש ב"עכבר" המקבל פקודות קוליות).  מערכת זאת תאפשר שימוש ביישומי מחשב לאנשים עם לקות פיזית קשה. מערכות אלו מפותחות בישראל ולבחינה המבוצעת במרכזים ולמשוב המועבר חשיבות רבה.

שיתוף פעולה זה עם חברות טכנולוגיה ומחשוב נעשה ביוזמת ארגון בית אקשטיין השואף להיות בחזית העשייה המקצועית בתחומו ובעידודם ותמיכתם של משרד הרווחה ועיריית רמלה.  אילנה שנבל, מנהלת מחלקת הרווחה: "אנחנו שמנו לנו למטרה לקדם התפתחות אישית וחברתית של האנשים במסגרות הללו, בדגש על שיפור איכות חייהם"

את הביקור ליוו עו"ס אסתר סלומינסקי ועו"ס יהודית גנוד ממחלקת הרווחה בעיריית רמלה. בתום הביקור ערכו האורחים סיור בשוק רמלה היפה והמקורה וטעמו מהמטעמים הייחודים שהעיר מציעה למתארחים בה.

חזרה
Facebook