רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 תיירות

רמלה על מפת התיירות הצלחה לביתן העיר רמלה ביריד התיירותהבינלאומי

לראשונה נטלה רמלה חלק ביריד התיירות הבינלאומי השנתי.  גורמי תיירות מישראל הביעו עניין בביתן ובמה שיש לרמלה להציע לקבוצות, משפחות ומטיילים.  ראש עיריית רמלה יואל לביא: אתריה המרכזיים וההיסטוריים של רמלה מהווים אבן שואבת לאלפי מטיילים, חוקרים והיסטוריונים. אני מאמין, כי חשיפת העיר לכלל העוסקים בענף התיירות תגביר את תנועת המבקרים באתרי העיר

לראשונה, הציגו עיריית רמלה וקרן רמלה בשיתוף מנהלת התיירות ביתן שכולו רמלה במסגרת יריד התיירות הבינ"ל שנערך בשבוע שעבר בגני התערוכה ובמשך יומיים רצופים. תערוכת התיירות הבינלאומית השנתית IMTM - International Mediterranean Tourism Market היא האירוע השנתי הוותיק והמרכזי של תעשיית התיירות.                                      

ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך על השתתפות העירייה ביריד התיירות הבינ"ל וציין,      כי "העירייה רואה חשיבות רבה בקידום התיירות לעיר, לאתריה ולשווקיה. לרמלה היסטוריה עתיקה ומפוארת המלמדת על מעמדה החשוב בימי קדם. אתריה המרכזיים וההיסטוריים מהווים אבן שואבת לאלפי מטיילים, חוקרים והיסטוריונים לאורך הדורות. אני מאמין, כי חשיפת העיר לכלל העוסקים בענף התיירות תגביר את תנועת המבקרים באתרי העיר".

מנכ"ל קרן רמלה ד"ר זיו רייך ציין, כי התערוכה מיועדת לכל העוסקים בענפי התיירות השונים - תיירות פנים, תיירות נכנסת וכן מדינות וגורמי תיירות מחו"ל. לדבריו השתתפות העירייה ביריד היא פעולה נוספת לקידום מערך התיירות בעיר.                                          

דובר העירייה והרפרנט העירוני לתיירות רוני ברזלי, ציין כי מדובר ביריד חשוב ומרכזי לקידום התיירות בארץ בכלל ולעיר רמלה בפרט. לדבריו במסגרת היריד נחשפו אתריה הייחודיים של העיר, בהם: שוק רמלה, מוזיאון רמלה, המגדל הלבן, בריכת הקשתות, בית הכנסת הקראי, הכנסייה הפרנציסקאנית, הכנסייה האורתודוכסית, המסגד הגדול ועוד, לגורמי התיירות השונים בהם בין היתר: עמותות תיירות מכל רחבי הארץ, חברות תעופה, מלונות, חברות להשכרת רכב, חברות ספנות, ספקי שירותים ואטרקציות מסוגים שונים.                                                           

בביתן הרמלאי הוצגו כאמור אתרי התיירות של רמלה וכן טעימות מהשוק ומתקן הטבעת המטבעות העתיקים של המוזיאון העירוני. מנהל מוזיאון רמלה והתיירות רון פלד, ציין כי גורמי תיירות מישראל הביעו עניין בביתן ובמה שיש לרמלה להציע לקבוצות, משפחות ומטיילים באשר הם.                                                                                                                

בתערוכה השתתפו מעל ל-1,000 מציגים, מלֹא פחות מאשר 45 מדינות ולמעלה מ-350 ביתנים. במהלך יומיים ביקרו בתערוכה מעל ל-20,000 איש, רובם אנשי מקצוע. התערוכה היא אירוע בינלאומי המשלב ומפגיש בין התיירן הישראלי, עמיתיו ולקוחותיו מחו"ל והקהל הרחב, והיא מהווה הלכה למעשה את נקודת המפגש השנתית והעיקרית של ענף התיירות הישראלי. על הפקת הביתן ותפעולו בימי היריד עמלו צוות מוזיאון רמלה, אורנה שומרון  ושמעון שלום. 
 
 
 
חזרה
Facebook