רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - זהירות בדרכים

ברמלה חושבים חיים ומתנהגים באופן בטוח בדרכים ירידה של 23% במספר תאונות הדרכים ברמלה

רמלה רשמה ירידה של 23% במספר תאונות הדרכים שאירעו ברחבי העיר (יולי 2015) לעומת תקופה מקבילה אשתקד. ראש עיריית רמלה יואל לביא, הביע סיפוק מהנתונים וציין, כי מגמת הירידה נמשכת מזה חמש שנים.
  לביא הוסיף, כי העירייה באמצעות מטה הזהירות בדרכים בשיתוף הרשות הלאומית  לבטיחות בדרכים ביצעה במהלך השנה שורה ארוכה של פעולות הסברה, חינוך ומניעה בקרב, נהגים, תלמידי בתי הספר בעיר, מועדוני קשישים - פעולות שתרמו להורדה ומיגור התאונות.  לביא הדגיש, כי עתה בתקופת החופש הגדול במסגרתו יצאו אלפי תלמידי העיר לחופשה,  על הנהגים, הולכי הרגל, הורים וילדיהם לשים דגש ולשמור על כללי הזהירות בדרכים.  "זכרו  נהיגה רשלנית הורגת. החופשה יכולה להיות ממש חלום אם נחזור הביתה בשלום. אנא חישבו חיים והתנהגו באופן בטוח בדרכים". מנכ"ל העירייה עופר תודר הוסיף, כי במסגרת המאבק בתאונות וקידום נושא הבטיחות בדרכים הקימה העירייה 4 ככרות חדשות (בן גוריון, יובלים, בכניסה לנווה דוד, צה"ל) ועוד שתי ככרות ייבנו ברחוב ההגנה ורחוב מרכוס - טרומפלדור.  תודר ציין, כי העירייה בשיתוף עם המשטרה ביצעה במהלך השנה מספר מבצעי תנועה ואכיפה כנגד נהגים מפרי חוק, ובכוונתה להמשיך בנושא.                                                                                             

מנהל מטה הזהירות בדרכים בעירייה אבי גורן, ציין כי העירייה פרסמה הן באתר העירוני, והן בדף הפייסבוק הנחיות לזהירות בדרכים לקראת החופש הגדול. בין היתר: חצייה נכונה ובטוחה של כביש, הקפדה על הליכה נכונה, רכיבה נכונה על אופניים והנחיות בכל הקשור לרכיבה על אופניים חשמליים. גורן: "הרכיבה על אופניים חשמליים מסוכנת ואסורה  בכלל ובכל מקום עד גיל 14. מגיל 14 ועד גיל 16 מותר לרכוב רק בשביל אופניים מסומן. מעל גיל 16 יש לרכוב בשבילי אופניים ואם אין - אז רק בכביש, בהתאם לחוקי התנועה". גורן הדגיש כי חל איסור לרכוב על מדרכות ויש חובת חבישת קסדה.

חזרה
Facebook