רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

ברמלה עושים למענכם. בשירותים החברתיים יום מיוחד לילדים ומשפחות מיוחדות ברמלה

למעלה מ-400 ילדים ובני משפחה השתתפו בסוף שבוע שעבר בהפנינג ראשון ומרגש שיועד לילדים ומשפחות בעלות צרכים מיוחדים. את ההפנינג יזמה והובילה קבוצת הורים תושבי העיר רמלה (צמי"ד), בשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית רמלה, מחלקת ספורט ואירועים  ועשרות מתנדבים מארגונים שונים. ההפנינג המיוחד נערך כאמור לראשונה במתחם הקאנטרי והבריכה העירונית ברמלה.    
           
מ"מ ראש העירייה עו"ד מוטי יצחקי ברך את המשתתפים והיוזמים על קיום האירוע וציין, כי רמלה פועלת בשורה של תכניות ופרויקטים כדי לאפשר לתושבי העיר לחיות בכבוד ובאיכות חיים. "הדאגה לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים היא ערך עליון בקביעת אופייה המוסרי והערכי של הקהילה, יבורכו היוזמים, השותפים והמתנדבים, שנה טובה".                                      
הילדים ובני המשפחות הרבות שלקחו חלק באירוע נהנו מכיבוד ושתייה ושורה של פעילויות העשרה והפעלה בהם: הכנת שיפודי ממתקים, הפרחת בועות סבון, קליעת צמות, מתקנים מתנפחים, ליצן, מתנות רבות ומגוונות, איפור פנים והופעה בהתנדבות של כוכבת הילדים "מעיין בטבע".  צלם המגנטים משה משה, הגיע גם הוא בהתנדבות והעניק לכל משפחה תמונת מגנט למזכרת.  קבוצת ההורים האחראית לאירוע המרשים והמשמח הזה, היא "קבוצת הורי צמי"ד - הורים מאוחדים למען ילדים מיוחדים". זוהי קבוצה מבית היוצר של תכנית "מוטב יחדיו" המהווה איחוד להורים לילדים עם צרכים מיוחדים. הקבוצה שמה לה למטרה לקדם, להוביל ולהנהיג נושאים שונים, למען ילדי צרכים מיוחדים, מכל סוגי הצרכים והאוכלוסיות, ובני משפחותיהם. "הופתענו והתרשמנו מכמות הרצון הטוב ושיתוף הפעולה של כל גורם שפנינו אליו", אומרת ריקי, מקבוצת הורי צמי"ד.  "החל מקבוצת המלגאים "צעירים יחדיו", של תכנית "מוטב יחדיו" ומרכז הצעירים "קשתות", אשר עזרתם בהפעלת האירוע וסידורו, איפשר את קיומו, דרך ארגונים התנדבותיים כמו אקים, סיירת הורים, "כנפיים של קרמבו" ואיל"ן, ועד לגורמים עירוניים וממשלתיים כמו צוות נכויות והמחלקה לשירותים חברתיים ומחלקת ספורט ואירועים בעירייה. תודה לעיריית רמלה, שהבינה את הצורך באירוע החשוב הזה וכבר מדברת על כך שיהיה שנתי ולא חד-פעמי".                                                                                                   
"איזה כיף לראות את הילדים והבוגרים נהנים כאחד, יחד עם כל המשפחה. כולנו מרגישים שווים והבן שלי מחייך בחיוך ששווה מיליונים", אמרה חלי, אחת האימהות.                       
כיבדו בנוכחותם, מ"מ ראש העיר, עו"ד מוטי יצחקי, מנהלת מחלקת הרווחה אילנה שנבל וצוות המחלקה, מנהלת אגף החינוך והנוער, אלונה קליימן, מנהל מחלקת ספורט ואירועים, ניסים רון ודובר העירייה רוני ברזלי . ריקי: "אנו מזמינים את כל מי שעתידם של ילדי הצרכים המיוחדים בעיר חשוב לו, הורים ומתנדבים להצטרף לקבוצה, לעזור להוביל וליזום "על מנת שהחיוך לא יהיה חד פעמי אלא דבר שבשגרה". 
 
 
חזרה
Facebook