רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

חגיגת ספר בראשית בבית הספר ''בן גוריון'' ברמלה

ביום שישי, חגגו תלמידי כתות ב′ בבית הספר "בן גוריון" את הכנסת חומש בראשית בשיתוף ההורים. התלמידים ביקרו  בבית הכנסת "יד לבנים" וקבלו הסבר על מלאכתו  של הסופר סת"ם.

הייתה זו חוויה ערכית ומרגשת לתלמידים הרכים לבקר במקום שכולו אווירת קדושה. התלמידים ראו מקרוב ספרי תורה מהודרים ומעוצבים בסגנונות שונים וכן את ארון הקודש בו מאוחסנים ספרי התורה. שיאו של הביקור הסתיים בריקוד ובשירה עם ספרי התורה.

מחנכות כתות ב′ שוש ושלומית, וגלינה המורה למוסיקה, הכינו תוכנית המלווה בקטעי קריאה ושירים בנושא.
מנהלת בית הספר, בירנית זרבי-יצחק, ברכה את התלמידים ואיחלה להם הצלחה בלימוד ספר בראשית.  בירנית: "הנה אתם עומדים היום בפעם הראשונה בחייכם בפני קבלת ספר התורה הראשון – חומש בראשית.  במעמד הר סיני היו המוני אנשים, מבוגרים, זקנים, נשים, וטף,  בשבילם המעמד היה וודאי עצום ומרגש, והיום תוכלו אולי להרגיש ולהבין ולו במעט עד כמה חשוב היה מעמד זה ועד כמה ההתרגשות הייתה גדולה.  אנו מקווים  שספר זה יפתח בפניכם צוהר אל עולם נפלא ומרתק מהעבר המפואר של עמנו – עם ישראל.  מי ייתן ותלמדו רבות מספר זה ומסיפוריו הרבים ויהווה לכם הנאה וחוויה, ידע ועניין.  אנו מאחלים לכולכם שתורה זו תאיר את דרככם בעתיד. אתם מקור גאווה והתרגשות רבה לכולנו היום!"

בסיום הטקס קיבל כל תלמיד ספר בראשית  וההורים התרגשו מהמעמד ואף הזילו דמעה.
 
 
חזרה
Facebook