רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

''מדברים על זה ברשת'' בבית ספר האמנים ברמלה סדנא משותפת הורים וילדים

מתי בפעם האחרונה שוחחתם עם ילדכם על מה שהם צופים, רואים ונפגשים איתו באינטרנט? מתי שאלתם אותם, אחרי שבילו שעות מול המחשב, איך הייתה עבורם החוויה?

בבית ספר האמנים מייצרים שיח בנושא בטיחות ברשתות החברתיות!
ביום שישי האחרון, נפגשו סביב שולחנות עגולים,  השכבות הבוגרות ה-ו יחד עם הוריהם לפעילות בנושאי דילמות בגלישה בטוחה באינטרנט.
הסדנא הועברה על ידי מנחות מקצועיות ומרתקות של "דנה אבירם- בטוחים ברשת". שילוב של משחקים, מעגלי שיח, התמודדות עם דילמות ותרגילים. הילדים וההורים למדו לשתף אחד את השני ולפתור דילמות בהם אנו (גם מבוגרים!) נתקלים יום יום ברשת, כמו למשל: כיצד לדבר ברשתות החברתיות באופן לא מעליב? האם להיפגש עם חברים ואנשים שהכרנו ברשת? ומה לעשות עם חברה שמצלמת ומפרסמת ללא רשות?
נוכחות ההורים הייתה מרשימה ושיתוף הפעולה עם התלמידים היה פורה. ההורים והילדים העידו כי השיח היה פורה ומרענן, וכי עבור חלק מההורים הייתה זו חוויה יוצאת דופן של הקשבה אמיתית למה שמתרחש אצל ילדיהם בקבוצות וואטסאפ, אינסטגרם ובפייסבוק. בנוסף, העידו ההורים כי הדילמות והשיח עורר בהם מחדש את חשיבות הצורך בגבולות ברורים, בפיקוח אמיתי וחשוב מכל בשיח ובנוכחות הורית סביב נושא האינטרנט.

גם עבור צוות המחנכות הייתה זו חוויה מרגשת בה עבדו כתף לצד כתף הורים וילדים, שיתפו והפיקו תובנות.   מיכל דדון, מנהלת בית הספר, הודתה  לצוות בית ספר האמנים, לגלית כחלון יועצת בית הספר וצוות מחנכות ה'-ו', על יוזמת פעילות הסדנא המהווה הזדמנות לשיח מעמיק עם ההורים בנושא בטיחות ברשת. "תודה להורים היקרים שהגיעו לבית הספר ולק-חו חלק פעיל לטובת בטיחות תלמידינו".
 

חזרה
Facebook