רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

נלחמים על זכויות התלמידים ברמלה

מועצת התלמידים והנוער העירונית ברמלה נלחמת על זכויות התלמידים. בסקר שערכה הועדה האתית משפטית נמצא כי כל תלמיד רביעי חווה פגיעה באחת מזכויותיו!

לפני כשנה יצאה מועצת התלמידים והנוער הארצית, הגוף הרשמי והמייצג של בני הנוער במדינת ישראל, בקמפיין "סליחה באיזו זכות?", קמפיין שמטרתו להעלות את המודעות לזכויות התלמיד.   מועצת התלמידים והנוער העירונית לקחה חלק בהפצת הקמפיין ברשתות החברתיות, אך מסקר שערכה הועדה האתית משפטית ברמלה, האחראית על שמירת זכויות התלמידים, עלה נתון מדאיג הקובע כי כל תלמיד רביעי ברמלה חווה פגיעה באחת מזכויותיו. לאחר חשיפת נתוני הסקר המדאיגים בפני חברי המועצה, הוחלט פה אחד לקחת צעד אחד קדימה את קמפיין "סליחה באיזו זכות?" 
הועדה האתית משפטית במועצה החלה באיסוף מידע על זכויות התלמיד וביחד עם ועדת דוברות עיצבה פוסטרים גדולים אשר מרכזים את זכויותיהם העיקריות של התלמידים. את הפוסטרים חשפו לראשונה חברי מזכירות מועצת הנוער בכנס רכזים חברתיים שהנחו ביחד תוכנית פעולה ליישום זכויות התלמידים.  תוכנית הפעולה אותה הציגה המועצה כללה מעבר יסודי בכל כיתות הלימוד בבתי הספר השונים ברמלה, והעברת מצגת הסבר על זכויות התלמיד, תליית פוסטרים וכרזות להעלאת מודעות לזכויות התלמידים והקמת מוקד תמיכה וירטואלי הנתמך בחברי הועדה האתית משפטית, לתלמידים אשר חוו פגיעה בזכויותיהם. תכנית זו זכתה לתשואות רבות מצד הרכזים החברתיים.
יוזמתו של יו"ר הועדה האתית המשפטית, ניר שרעבי, להרחיב את הפרויקט ולהפוך אותו להרבה יותר נגיש, זכתה להערכות חיוביות והעלתה את המודעות בקרב התלמידים והמורים לגבי זכויות התלמיד ועוררה אף רצון להרחיב בנושא יותר
ניר שרעבי, יו"ר הועדה האתית משפטית: "כיום אנו כבר באמצע הפרויקט ואני יכול להעיד מקרוב כי לא ציפינו להיענות גדולה כל כך מצד התלמידים והמורים.  קיבלנו עשרות פניות והוקרות תודה מתלמידים שונים אשר נחשפו לפרויקט ולמועצה ואז גילינו כי לא כל המורים מודעים לרוב הזכויות. שמחנו לעדכן אותם ולרענן את זיכרונם, וחשוב לי להדגיש, כי הועדה האתית משפטית שברשותי מוכנה לסייע לכל תלמיד ותלמיד במקרה של פגיעה בזכויותיו. אנחנו כאן למענכם!"

אוראל מרזוק, יו"ר מועצת הנוער רמלה, ציין כי "לאחר סקר פנימי שהועדה האתית משפטית ערכה, נמצא כי תלמידי רמלה אינם מודעים לזכויותיהם ולא מכירים בגורם אשר אמור לסייע להם במקרה הצורך. מיד פעלנו והנגשנו את פרויקט "סליחה באיזו זכות?" של מועצת התלמידים והנוער הארצית אשר פעל רק במרחב הווירטואלי. אנו נגיע לכל בית ספר וכיתה בעיר, נרצה על הזכויות, נסביר כיצד לפעול במידה ואחת הזכויות נפגעת, נתלה פוסטרים להעלאת המודעות ונעשה כל שביכולתנו על מנת להגן על זכויות התלמידים.
 
 
חזרה
Facebook