רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

תלמידי אורט לילינטל ברמלה נפגשו עם צלם העיתונות ג'ון סטנמאייר

ג'ון סטנמאייר, צלם  עיתונות אמריקני, שנבחר לצלם השנה מטעם ה World Press Photo התארח בתערוכת צילום העיתונות במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. לצד הרצאה פתוחה לקהל, קיים סדנאות לבני נוער. סטנמאייר, צלם תיעודי עטור פרסים שזכה בין היתר גם בתואר צלם השנה לשנת 2014 מטעם World Press Photo, מצלם כיום בעיקר עבור הנשיונל ג'יאוגרפיק.

ביום חמישי, בשבוע שעבר, התארח בתערוכה המשולבת של "עדות מקומית" ו"World Press Photo", במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב.  במפגש חד פעמי שנערך עימו שוחח סטנמאייר על עבודת הצילום ואיפשר הצצה אל חומרי התערוכה ותפישת עולמו הייחודית. כחלק מפעילותו מעביר סטנמאייר  גם סדנאות Story Telling דרך צילום בקרב אוכלוסיות חלשות ברחבי העולם.

בישראל קיים בנוסף להרצאה במסגרת התערוכה, גם סדנאות צילום לבני נוער והדגים כיצד ניתן להעלות את המודעות וליצור דרך המצלמה, שינוי חיובי בחייהם ובחיי החברה והקהילה בה הם חיים. תלמידי פרויקט האקסס של רשת אורט בחסות שגרירות ארה"ב, נערכו בבקעה אל גרבייה, בכסייפה, בתל שבע וברמלה.  תלמידי אורט לילינטל נפגש עם הצלם אשר, בניגוד לצלמים מקצועיים אחרים, הדגיש כי אינו שולל צילום במצלמות סמארטפון שמשמשות ככלי עיקרי והנגיש ביותר לתלמידיו. צילומיו של סטנמאייר מתעדים באופן פואטי ונגיש מציאויות מורכבות ומצלמתו נעה על כל פני הגלובוס בין המערב, למדינות עולם שלישי ומוקדי סכסוך. תלמידי לילינטל ציינו שהמפגש היה מרתק ולמדו ממנו הרבה על חווית הצילום השונה והמיוחדת. 
 
 
חזרה
Facebook