רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

נפתחה במערכת החינוך ברמלה תוכנית שנתית ללימוד עבודת האו"ם

תלמידי רמלה מצטרפים לתוכנית מצוינות מועדון מודל האו"ם של בית הספר הרב-תחומי למנהיגות וניהול. ראש עיריית רמלה יואל לביא: מדובר בתכנית ייחודית אשר מעניקה לתלמידי התיכון המשתתפים בה ידע תיאורטי וכלים מעשיים ביחס לעבודת האו"ם
 

עיריית רמלה מצטרפת השנה לראשונה למועדון מודל האו"ם של ProMUNers – בית הספר הרב-תחומי למנהיגות וניהול. תכנית מצוינות זו מקבצת יחדיו 25 חניכות וחניכים, יהודים וערבים, מכלל התיכונים בעיר, אשר נבחרו בקפידה מבין מאות המתעניינים והמתמיינים.
ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך על התוכנית וציין, כי מדובר בתכנית ייחודית אשר מעניקה לתלמידי התיכון המשתתפים בה ידע תיאורטי וכלים מעשיים ביחס לעבודת האו"ם. בין היתר, הבנה של הפוליטיקה הבינלאומית ועולם הדיפלומטיה, שיפור יכולות הדיון, הניתוח וההתבטאות, שיפור ניכר ומשמעותי בשימוש בשפה האנגלית, חשיפה לקשת רחבה של תחומים אשר תסייע רבות לתלמידים בהמשך התפתחותם האישית והמקצועית, כגון אמנות הדיבור בפני קהל, רטוריקה, שימוש בשפת גוף, כתיבה וארגון של טיעונים, ניהול משא ומתן, הבנה של תהליכי קבלת החלטות ועוד.
מנהלת אגף החינוך והנוער בעיריית רמלה הגב' אלונה קליימן, ציינה כי התכנית מופעלת ומנוהלת ע"י ProMUNers – בית הספר הרב-תחומי למנהיגות וניהול, וממומנת במלואה ע"י שגרירות ארה"ב, זאת לנוכח החשיבות הרבה ששגרירות ארה"ב רואה בקירוב אוכלוסיות ומגזרים בישראל. שרה גונזלס, נספחת התרבות של שגרירות ארה"ב בישראל, אמרה: "מודל האו"ם משפר לתלמידים את יכולות האנגלית והדיבור מול קהל, ומקנה מיומנויות בניהול משא ומתן ובפתרון סכסוכים. שגרירות ארה"ב בישראל שמחה לקדם את היכולות והערכים הללו בקרב תלמידים יהודים וערבים". התכנית מתקיימת גם בתמיכה של מחלקת ארגונים בינלאומיים של משרד החוץ ובעידוד משרד המתאם המיוחד מטעם האו"ם לתהליך השלום במזרח התיכון.

 עו"ד אריאל יוסף, מייסד ProMUNers בית הספר הרב-תחומי למנהיגות וניהול, הגוף האחראי להקמת וניהול הקבוצה, מאמין כי ההתנסות הפרקטית בעבודה הדיפלומטית אותה ירכשו המשתתפים בפרויקט, תתרום רבות להכשרת דור העתיד של המנהיגים והדיפלומטים, עו"ד אריאל: "היום, חמש שנים בלבד לאחר שייסדתי את פרומונרס, אפשר לראות בוגרים של התכנית בעמדות מפתח שונות ביוזמות ובארגונים במגזר הציבורי והפרטי. אני שמח לראות את הנוער של רמלה מצטרף למעגל החניכים (ובעתיד – גם למעגל הבוגרים) של פרומונרס, ובקרוב נוכל לראותם מובילים את הדיפלומטיה של המחר" 
 
 

חזרה
Facebook