רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

הישג לתלמידי כיתה ו' בבית הספר בר אילן ברמלה

התלמידים עלו לשלב ב' באולימפיאדת אילן רמון לחקר החלל והאסטרונומיה
ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך על הישג התלמידים בשלב א' של התחרות לחקר החלל והאסטרונומיה, ואיחל להם הצלחה בהמשך התחרות.
 

תלמידי כיתה ו' בבית הספר בר אילן ברמלה השתתפו, מתוך 166 בתי ספר מכל הארץ, בתחרות האולימפיאדה ע"ש אילן רמון, לחקר החלל והאסטרונומיה. הפעילות מטפחת מצוינות מדעית טכנולוגית - בדרך של תחרות, במסגרתה מורי מדע וטכנולוגיה לחטיבת הביניים מובילים פעילות של העמקה והרחבה בנושא חקר החלל והיקום.  
האולימפיאדה כוללת השתתפות בחידון מקוון ופתרון בעיות מחזית המדע. האולימפיאדה המדעית הצעירה לזכרו של אילן רמון ז"ל וצוות קולומביה, היא בסימן "אסטרונומיה, חקר החלל והיקום" לבתי הספר, ומטרתה לטפח מצוינות מדעית-טכנולוגית, במהלכה נדרשות קבוצות תלמידים לפתור בעיות בתחומי חקר החלל והיקום ולהציג את פתרונם לפני וועדת שיפוט.  
תלמידי בית ספר בר אילן ברמלה, התבשרו בשבוע שעבר, על ידי המרכז הישראלי למצוינות בחינוך, כי עלו לשלב הבא בתחרות, לאחר שנדרשו, בשלב א' של התחרות, לאתגר לא פשוט.  בנוסף לידע הכללי בנושא מערכת השמש, נדרשו התלמידים להפגין מיומנויות של איתור מידע באינטרנט, קריאה של טקסטים מדעיים והפקת מידע מהם, ניתוח גרפים והסקת מסקנות ברמה גבוהה, ועמדו יפה במשימה המורכבת.
ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך על הישג התלמידים בשלב א' של התחרות לחקר החלל והאסטרונומיה, ואיחל להם הצלחה בהמשך התחרות.
אחד מרגעי השיא באולימפיאדה הוא חלוקת הפרסים לקבוצות המצטיינות  בהשתתפות נציגי חיל האוויר ומשפחת רמון.

אנו מאחלים בהצלחה לתלמידי בית ספר בר אילן, בהמשך התחרות. 
 
 
חזרה
Facebook