רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

בבית ספר שרת ברמלה יש עם מי לדבר

מנהלת בית הספר, איריס עידו מסטאי: "בית ספר שרת הינו בית ספר ייחודי לאמנויות השיח הרטוריקה והתקשורת.  אצלנו יש על מה לדבר  ויש עם מי לדבר,  והכל במסגרות שיח ייחודיות ומעניינות."
 
 השנה מתמקד בית הספר בפיתוח הייחודיות הבית ספרית, בתוך כך אמנות הדיבור בציבור.                                       פיתוח התלב"ס [תכנית לימודים בית-ספרית ייחודית]. היסוד המארגן של התכנית הוא: "העברית מן העבר אל העתיד, בנתיבי השיח, הרטוריקה והתקשורת."
הערכים המרכזיים שנבחרו בתעודת הזהות של בית הספר הם: כבוד, אחריות ומעורבות חברתית, ומאמינים, כי השפה העברית מהווה גורם מלכד, מקשר ומעצב את התרבות והזהות שלנו בשרשרת הדורות. איריס: "העברית פותחת עבור תלמידינו דלתות לעולמות שיח שונים, לחשיבה יצירתית, לכתיבה יצירתית, לעולם הספר, לדיון בסוגיות משמעותיות מבחינה ערכית, חברתית ולאומית ולעולם הרטוריקה בכל התחומים."  מנהלת בית הספר הציגה את הרעיון והחלום, וזכתה לתמיכה ולהתגייסות של כלל הצוות החינוכי, שראה את היתרונות הגלומים בתכנית ייחודית זו. הרעיון קרם עור וגידים במשך שלוש השנים האחרונות, עד לפיתוח תעודת הזהות הייחודית הבית-ספרית. בתהליך היו שותפים המנהלת, כלל הצוות החינוכי, התלמידים וההורים.
תלמידי 'שרת' בוחרים פעמיים בשנה בין  מסגרות השיח: הנואם הצעיר, משפטנים צעירים, דיבייט, גישור, קסם של שיח, "הרצאה זוטא", שיח אמנותי, דיוני דילמה, מעגל שיח. במסגרות השיח הם חוקרים ולומדים באופן עצמאי ובחברותא את הנושא או הסוגיה שבחרו, מציגים, נואמים או מרצים  מול קהל.
בנוסף, צוות מורי בית הספר מפתח בתהליך מו"פ –'מחקר ופיתוח' שיעורים ויחידות הוראה המבוססים על שלושה עקרונות פדגוגיים המהווים את התשתית עליה מבוססים תהליכי ההוראה-למידה-הערכה, ותפקודי הלומד במאה ה-21: "למידה שיתופית"  "הוראה דיפרנציאלית" ו"אסטרטגיות למידה". "אנו נרגשים מאד מהתהליכים המשמעותיים הללו", מסכמת מנהלת בית הספר, "ובטוחים שבית הספר שלנו כבית ספר יחיד וייחודי בעיר לאמנויות השיח, הרטוריקה והתקשורת, יצליח להגיע לפסגות חדשות." 
 
 
חזרה
Facebook