רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

נבחרת אשכול הפיס ברמלה התבשרה כי נבחרה לעלות לשלב הבא בתחרות הוירטואלית "עכבר הזהב"

התחרות המתקיימת זו השנה ה-14 בכ-80 אשכולי פיס ברחבי הארץ, מאורגנת על ידי אוניברסיטת תל אביב. לשלב הבא עלו 20 נבחרות, ביניהם נבחרת אשכול הפיס ברמלה.

הנבחרת המורכבת מתלמידי חטיבת הביניים 'שחקים' מכיתות ח' ט', מתכוננת בימים אלה לשלב הבא של התחרות שיתקיים בעוד 3 שבועות.
במסגרת ההכנות נדרשים התלמידים לבצע משימות מפתיעות. אחת מהן לדוגמא היא השתתפות במיזם בו הציבור מוזמן לשלוח דיווחי תצפיות בעטלפים מהסוג אשפים, באמצעות אפליקציה ייעודית אשר פותחה במיוחד לצורך זה. הנתונים ינותחו על ידי המעבדה לתפיסה חושית וקוגניציה באוניברסיטת ת"א.  מטרת הדיווח היא ניסיון לפענח תעלומה: עטלף האשף, מופיע ונעלם מאתרים שונים ברחבי הארץ באופן לא צפוי וכיוון שאשף מסוגל לעוף לטווחים של מאות ק"מ בלילה, המעקב אחריו קשה ביותר על-מנת לפענח את התעלומה, יש להצליב נתונים רבים אשר נאספו במקביל מכל רחבי הארץ. ללא קהל משתמשים גדול, לא יובן מדוע מופיעים ונעלמים האשפים באורח מסתורי כל כך.
התחרות מהווה פרויקט לימודי מתמשך, ששמו יצא למרחוק בחוויה המהנה, המעשירה והמאתגרת שהוא מעניק למשתתפיו.
את המשימות כותבים מומחים מתחומי תוכן שונים: כימיה, פיזיקה, אסטרונומיה, פסיכולוגיה, פילוסופיה, היסטוריה, ביולוגיה, גנטיקה, בלשנות, מוזיקה, אומנות ועוד. השאלות מתבססות על חיפוש באינטרנט, פיצוח קודים, תוכנות וידע אישי.

בתחרות הווירטואלית פותח מודל שמגשים מטרות חינוכיות מרכזיות בתפישות שונות, ומאפשר הפעלה אינטנסיבית של אלפי בני נוער לאורך מספר חודשים בפעילות לימודית-חווייתית ברמה גבוהה, כל זאת תוך שימוש יעיל ונכון בטכנולוגיה בסיסית שנגישה בכל מוסד חינוכי.
 
 
חזרה
Facebook