רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

תומכים בחיים משותפים

מנהלות מכלל בתי הספר בעיר, מורים והורים מבית ספר ג׳ואריש נפגשו היום (6.2.16) לשיח תומך בדו קיום. יואל לביא: המפגש מהווה הפגנת חיזוק ותמיכה למערכת החינוכית בעיר להמשך החיים המשותפים, לשיח מפרה המגנה אלימות וקורא לגילוי של סבלנות וסובלנות״.
מנהלות מכלל בתי הספר ברמלה מפקחות משרד החינוך, מורים והורי תלמידי בית הספר היסודי ג׳ואריש, נפגשו היום (שבת) בבית הספר בשכונת ג׳ואריש לשיח מחזק ותומך לחיים משותפים ודו קיום.                          
ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך על המפגש וציין, כי רמלה היא עיר רב תרבותית בה חיים בשכנות טובה, זה לצד זה יהודים וערבים. ״מדובר באירוע קשה ואלים שיש לגנותו בכל החומרה . מפגש זה של כלל מנהלות בתי הספר ברמלה מהווה הפגנת חיזוק ותמיכה של המערכת החינוכית בעיר להמשך החיים המשותפים, לשיח מפרה המגנה אלימות וקורא לגילוי של סבלנות וסובלנות״. מנהלות בתי הספר בעיר בהם מנהלת בית ספר ג׳ואריש נאוול אבו גאנם ציינו, כי האירוע הקשה הפתיע והדהים בעוצמתו האלימה והמסוכנת וכי המפגש המיוחד הבוקר נועד לחיזוק מערכת ההידברות והשיח הפתוח עם תלמידי בית הספר. מנהלת וצוות ביה״ס  ג׳ואריש  בו למדו שתי הקטינות שביצועו את אירוע הדקירה ביום חמישי, גינו את המקרה והדגישו , כי המסר הוא חד משמעי - לא לאלימות .״ האלימות היא לא דרכנו. שאלות רבות מעסיקות אותנו, אל אין בהם כדי לערער אותנו. יחד עם צוותי החינוך נמצא את הדרך לבטא דעותינו,  לדבר עם תלמידי בית הספר, רק יחד נוכל לתפקידנו המרכזי הוא להחזיר את הילדים לעולם הילדים״ . הורים לתלמידים בבית ספר ג׳ואריש  שהשתתפו במפגש , גינו את מעשה הקטינות וציינו, כי הם מזועזעים מהמקרה שאינו מאפיין את הציבור הערבי שחי בדו קיום עם הקהילה היהודית בעיר. הורה:״אנו מזועזעים  ומבולבלים. זו לא דרכנו. זה מעשה נפשע שיש להוקיע ולעקור״.
 
חזרה
Facebook