רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

בגרות כנגד כל הסיכויים

"אין לי שום ציון בגרות. לא ניגשתי בתיכון למבחני הבגרות ובקושי השתתפתי בשיעורים", כך קארין, אשר הגיעה למשרדי המכינה ברמלה, לשיחת ייעוץ ראשונית.  

לאחר הסבר מקיף על הזכויות המגיעות לה במכינת הבגרויות הקדם אקדמית שבקמפוס החליטה קארין להירשם ולקחת על עצמה את האתגר. היא אמנם חששה מאוד מהקושי הלימודי, אולם שמחה על כך שלא יהיה עליה לשלם שכר לימוד ואפילו תקבל מלגה קבועה בכל חודש.

החודשים הראשונים היו מאוד לא פשוטים והתאפיינו בתחושות של תסכול רב. קארין ישבה בכל יום אצל יועצת המכינה והתלוננה על הקושי. היא אף התלבטה אם בכלל להמשיך. כל זה השתנה לחלוטין עם קבלת תוצאות המבחנים הראשונים שנערכו במכינה. קארין הופתעה לגלות שהיא נבונה מאוד ומסוגלת להצליח. היא החלה להשקיע בלימודיה ולהתאמץ. למרות העובדה שקיבלה דמי מלגת קיום חודשית, לא וויתרה על עבודתה כמוקדנית במוקד שירות לקוחות והצליחה לשלב היטב בין המשמרות בעבודה לשעות הלימודים הרבות במכינה. את הכוח לבצע זאת שאבה מהצלחותיה בלימודים. הדימוי העצמי שלה עלה במיוחד כאשר המורים החמיאו לה שוב ושוב על הישגיה וחבריה לספסל הלימודים ביקשו את עזרתה.

עם תום שנת הלימודים קיבלה קארין תעודת הצטיינות מהמכינה ומכתב המלצה חם המעיד על יכולותיה. היא ניגשה לכל הבגרויות ועברה אותן בהצלחה רבה. כאשר תעודת הבגרות הייתה בידיה הגישה בקשה להתקבל לתואר נכסף באחת האוניברסיטאות בארץ. התשובה החיובית לא איחרה להגיע ובימים אלו היא מסיימת את לימודי השנה השנייה. כצפוי, גם בלימודים האקדמיים היא קיבלה תעודת הצטיינות.

לאחרונה היא התבקשה על ידי צוות המכינה להגיע ולספר את סיפור ההצלחה שלה לתלמידים שלומדים כעת.   דבריה היו חדים ובעלי משמעות רבה:  "הגעתי לכאן עם ביטחון נמוך ודימוי עצמי ירוד. לא הצלחתי להשיג ולו ציון אחד  עובר בתיכון. הייתי בטוחה שאין לי סיכוי להצליח ושלימודים הם לגמרי לא בשבילי. המקום הזה סיפק לי כר של הזדמנויות. היה לי פה ממש לא קל, אבל עודדו אותי בלי סוף והאמינו בי. עשיתי הכל כדי ל לאכזב את המורים והצוות ובסופו של דבר עשיתי הכל כדי לא לאכזב את עצמי. תעודת הבגרות הטובה שהשגתי כאן פתחה לי דלתות, וכל הקושי הזה היה שווה הכל..."

דבריה ריגשו מאוד את התלמידים ששאבו ממנה השראה. ניכר היה שהם מרותקים לדבריה שיצאו מהלב. בעוד כחודשיים יסיימו תלמידי המחזור השישי את לימודיהם. הצוות מנצל במה זו כדי לאחל הצלחה רבה ללומדיו בבחינות הבגרות הקרובות.
 
 
חזרה
Facebook