רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

יום המעשים הטובים בבית ספר 'בן גוריון' ברמלה בסימן נתינה וערבות הדדית

יום המעשים הטובים הוא יום בו ניתנת הזדמנות לעשות מעשה טוב למען  הזולת והסביבה ומאפשר לכל אחד לעשות טוב בדרך שלו.  יום זה הוא יום בינלאומי בישראל ובעולם שמקדם את עשיית הטוב. "כל אחד יכול לעשות משהו טוב, גדול או קטן, למען האחר, לפי נטיית ליבו",   אומרת רכזת מפתח הל"ב חגית מלכה.

יום מיוחד זה נפתח  ב "בן גוריון" באווירת עשייה עשירה, מגוונת ורחבת היקף. תלמידי מועצת התלמידים יצאו בליווי חגית הרכזת, ותלמידי "טרה סנטה"  לקופת חולים והעניקו לבאים ברכה וממתק. תלמידי כתות ו' ניקו את חצר בית הספר. תלמידי כתות ד' הכינו ארוחת בוקר לעובדי המנהלה, לאות הוקרה על עבודתם.  תלמידי כתה ד' של מלי ומנוחה הכינו ארוחת בוקר במועדון ניצולי השואה הסמוך לבית הספר ותלמידי ההנהגה הירוקה שתלו צמחים בחצר המועדון.  תלמידי ה/3 של רוני הפעילו את גן "גלבוע" במשחקים מחומרים ממוחזרים. ה/4 של מעיין ונעמי הכינו טקס פורים בבית הקשיש וארוחת בוקר במסגרת פעילותם הקבועה.  תלמידי כתות א' 'של המורה לילי הכינו ברכות ומשלוחים וקידמו את פני הקשישים בריקודים ובשירים.
בירנית זרבי יצחק, מנהלת בית הספר: "מעשים טובים מנצחים ופותחים את הלבבות" (אחד העם),  חשוב לחנך לעשיית מעשים טובים באופן ספונטני או מתוכנן כבר מגיל צעיר ולהפנים עשייה זו כנורמת התנהגות במסגרות מגוונות.עשיית מעשים טובים תורמת  לפרט ולקבוצה תחושה של סיפוק והנאה,  וכן מודעות לאחר ולסביבה."

 
 
חזרה
Facebook