רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

ערב מגמות בבית ספר אורט שש-שנתי למדעים ואמנויות ע''ש ביסטריצקי בקרית האמנים ברמלה

ערב חשיפת מגמות בית הספר אורט שש-שנתי, בשכונת קריית האמנים, התקיים בשבוע שעבר, לתלמידי כיתות ט והוריהם. הערב היה מוצלח ביותר ורבים מההורים גילו התעניינות. הערב נפתח בהרצאתו של ד"ר יניב זייד על מוטיבציה וחשיבות הבחירות בחיים לצד הצבת יעדים – נושא חשוב ביותר עבור תלמידי כיתות ט המתלבטים לגבי מסלול הלימודים שאותו יבחרו. ההורים והתלמידים גילו התעניינות בתכני ההרצאה ושאלו את המרצה שאלות רבות. בהמשך הוענקו תעודות הוקרה לתלמידי שכבת ט' הלומדים קורסים באוניברסיטת תל אביב.

מנהלת בית הספר, אורית כוכבי, הציגה בפני ההורים את תעודת הבגרות החדשה ואת מרכיביה, והסבירה על המתווה החברתי, ומיד לאחר מכן הוצגו מגמות בית הספר.
ראשונה הוצגה המגמה המדעית הנדסית שבראשה עומד רוני שושן מהנדס אווירונאוטיקה במקצועו שהגיע לחינוך מהתעשייה. דרישות המגמה גבוהות – חמש יחידות לימוד במתמטיקה ובאנגלית, והשקעה רבה בתחומים מדעיים. עתידם של בוגרי המגמה מובטח הן בצבא והן באזרחות. תלמיד המגמה, אורי חדד, שיתף בחוויות המיוחדות שהוא חווה בזמן לימודיו, ובסיפוק העצום שבבניית רובוטים לצרכי האדם.
לאחריה הוצגה מגמת אמנויות העיצוב, שבראשה עומדת אורית ערמון, בוגרת הטכניון שהשתלבה בתעשייה, ורק מאוחר יותר הגיעה לתחום החינוך. אורית ציינה שכל מוצר שאנו משתמשים בו בחיי היום יום מעוצב על ידי מעצב, לכן המקצוע כל כך חשוב ונפוץ. תלמידת המגמה, גל קטן, סיפרה על הסיפוק שהיא חשה מעבודתה המעשית בעיצוב מוצרים שונים ומהחופש שניתן לה על ידי המורים לעצב מוצרים כיד הדמיון הטובה. במקביל נלמדים גם נושאים תיאורטיים הקשורים לאמנות.
אחרון חביב הוצג מסלול התקשורת על ידי בועז אולנדר, שהגיע מתעשיית הקולנוע והטלוויזיה וביים סרטים. בועז הציג את שלל אפשרויות התעסוקה במקצוע מעניין זה ואת התחומים התיאורטיים והמעשיים שתלמידים מתנסים בהם. תלמידת המגמה, עמית בשרטי, שיתפה את הקהל בסרט שהיא יוצרת עם חבריה ובחוויות המיוחדות במסלול זה.
בשנה הבאה עומדים להיפתח מסלול מדעי החברה ומסלול מדעי המחשב. במסלול מדעי החברה אפשר יהיה לשלב פסיכולוגיה, סוציולוגיה, קרימינולוגיה וכלכלה.

לסיום סיירו התלמידים והוריהם במעבדות השונות ובחנו את הציוד החדשני המצוי בכל אחת מהן ושוחחו עם המורים ועם תלמידי המגמה. אין ספק שהיה זה ערב חגיגי ומרגש.
 
 
חזרה
Facebook