רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

מפגש מעברים מהגן לכיתה א' ב''רעות'' רמלה

ביום שישי בשבוע שעבר, נערך מפגש שני במסגרת תוכנית מעברים מהגן לכיתה א עם הילדים והוריהם.
את פני הבאים קיבלו תלמידי שכבת ג' בנגינת חליליות. נגינתם הלהיבה את הבאים ותרמה לאווירה שמחה ועליזה יחד עם שירי פורים שאותם שרו ילדי הגן עם המורה למוזיקה רעיה.

בהמשך נכנסו ילדי הגן בשתי קבוצות לכיתות א' שם השתתפו בפעילות חווייתית לפורים סביב נושא המסכה והבעת רגשות.
תלמידי כיתות א' וילדי הגנים  הקשיבו לסיפור, שוחחו עליו ויצרו במשותף מסכות ססגוניות במגוון הבעות פנים עם חומרי יצירה מגוונים. את הפעילות ליוו תלמידים מכיתות ו' שעזרו להם.  במקביל, נערכה סדנא למוכנות לכיתה א' להורי ילדי הגנים, אותה הנחתה המורה להוראה מתקנת סופי קפלן, בעלת תואר שני בחינוך מיוחד לקויות למידה.
סופי הציגה להורים היבטים חשובים במוכנות לקריאה כמו מודעות פונולוגית, זיהוי ושיום אותיות, טיפוח שיח דיבור, קריאת ספרים והפקת מידע מהסיפור ועוד.
הסבריה לוו בהדגמות בעזרת חישוקים, כדור –לחלוקה להברות ובהתנסויות ובהפעלות של ההורים על מנת שייחוו את הנאמר ויישמו עם ילדיהם. עוד הציגה סופי סרטון קצר, במהלכו צפו ההורים בהדגמות של עבודתה עם תלמידים. 
ההורים שיתפו פעולה בצורה נפלאה ושאלו שאלות חשובות וענייניות בכל הנוגע למוכנות לקריאה. בסוף הסדנא חולקו להורים דפים מסכמים של הצעות לפעילויות ודוגמאות וכן סרגל אותיות במתנה.

בית ספר "רעות" רואה חשיבות רבה בטיפוח הקשר עם ילדי הגנים המזינים והוריהם ומפעיל את התוכנית שגובשה יחד עם גלי המנהלת, מובילה יועצת ביה"ס ענת רחמים, יחד עם מחנכות כיתות א' וצוות מקצועי נוסף.  התוכנית הכוללת מפגשים עם כיתות א' ולמידה חווייתית, מפגש אישי, סדנאות והרצאות להורים וימי מוכנות לכיתה א' בהצלחה רבה זה מספר שנים.
 
 

חזרה
Facebook