רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

פרס החינוך הארצי (ממ''ד) לתשע''ו הוענק לתיכון הדתי טכנולוגי אמי''ת רמלה

שר החינוך ח"כ נפתלי בנט ברך את הנהלת בית הספר ואמר: מערכת החינוך בחמ"ד היא בית. בית שיש בו אהבה גדולה לתלמידים. יישר כוח להנהלת ביה"ס המורים והתלמידים. ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך את מנהל בית הספר יזהר אפגן, צוותו ותלמידיו, על קבלת הפרס: "ניכר שהנהלת בית הספר וצוות ההוראה פועלים מתוך מחויבות ערכית, מצוינות חינוכית ותחושת שליחות להגשמה"

שר החינוך ח"כ נפתלי בנט העניק ביום ראשון כ"ד אדר ב' תשע"ו  3.4.16, לבית הספר התיכון הדתי טכנולוגי אמי"ת רמלה, את פרס החינוך הארצי ממלכתי דתי של משרד החינוך לתשע"ו. בית הספר נבחר בשל עשייה חינוכית מקצועית וערכית בקליטתם של תלמידים בעלי רקע לימודי מורכב.
את הפרס קיבל מנהל התיכון מר יזהר אפגן וצוותו במעמד ד"ר אברהם ליפשיץ מנהל מינהל החינוך הדתי, הרב אבי גיסר יו"ר המועצה לחינוך הממלכתי דתי, הרב גד דעי, מ"מ מזכ"ל הסתדרות המורים ויו"ר ארגון המורים הדתיים, מנכ"לית העירייה הגב' איילת כהן ומנהלת אגף החינוך והנוער  הגב' אלונה קליימן.
שר החינוך ח"כ נפתלי בנט, ברך את בית הספר וגני הילדים הזוכים בהם כאמור בית הספר התיכון הדתי טכנולוגי אמי"ת רמלה. השר ציין כי הוא, ילדיו ומשפחתו זכו ללמוד בחמ"ד. השר: חמ"ד הוא בית, בית המלמד באהבה גדולה לערכים והישגים. זהו יום מיוחד עבור הזוכים בפרס החינוך, יום שכולו הוקרה למאמץ מיוחד שנעשה למען תלמידנו ילדינו. יישר כוח להנהלת ביה"ס".                                                                                                      
ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך את מנהל בית הספר יזהר אפגן, על בחירת משרד החינוך וציין, כי הוא רואה חשיבות רבה במתן הזדמנות שווה לכל תלמיד ותלמידה להצלחה. לביא הדגיש: "ניכר שהנהלת בית הספר וצוות ההוראה פועלים מתוך מחויבות ערכית, מצוינות חינוכית ותחושת שליחות להגשמה, עשייה ומתן כלים לתלמידי בית הספר למימוש עצמי, שאו ברכה והערכה לפועלכם". 
עוד במברכים ראש מינהל חמ"ד במשרד החינוך ד"ר אברהם ליפשיץ, מנכ"לית העירייה הגב' איילת כהן ומנהלת אגף החינוך והנוער הגב' אלונה קליימן שהדגישו את תרומתם המיוחדת של הנהלת בית הספר ומוריו להצלחת התלמידים.
גב' כהן ברכה את הנהלת בית הספר והדגישה את החשיבות הרבה שעיריית רמלה רואה בקידום מערכת החינוך. כהן: "הישג זה מהווה תעודת כבוד והערכה למערכת החינוך הממלכתי דתי בעיר, והמשך  ישיר להישגי מערכת החינוך העירונית שזכתה בעשור האחרון פעמיים בפרס החינוך הארצי. ברכות ויישר כוח לכל העושים במלאכת החינוך".
קליימן ציינה, כי פרס החינוך הארצי לבית הספר ניתן לאחר בחינה קפדנית של ועדה מיוחדת מטעם משרד החינוך (חינוך ממלכתי דתי) שחבריה פגשו את תלמידי בית הספר, בני המשפחה וצוות ההוראה. "חברי הוועדה למדו מקרוב על פעילות בית הספר, מחויבותו המקצועית להעניק לתלמידים כלים להתפתחות עתידית, תוך שילוב מחויבות חינוכית דתית, לצד עיצוב המשך התפתחותם של תלמידי בית הספר, עצמאותם והשתלבותם בחברה. ברכות להנהלת בית הספר צוות ההוראה ותלמידי התיכון".
חברי הוועדה קבעו, כי צוות בית הספר, "מהווה את הפנים היפות ביותר של מערכת החינוך בהיותו קודם כל מסור לכל תלמיד, בנכונות לגעת בחיים, להושיט יד עוזרת, מצמיחה, מחבקת, מכוונת ולא שיפוטית. הסביבה הלימודית, כיתות הלימוד ושגרת החיים בבית הספר מהווים עבור התלמידים מרחב שהוא בית ומשפחה. בית הספר מהווה מוסד למנהיגות חינוכית ברורה, נחושה, מסורה ומקצועית המעניקה לכל תלמיד הזדמנות להצלחה".

מנהל בית הספר יזהר אפגן שהיה נרגש מהמעמד ציין, כי בבית הספר משלבים מספר מגמות לימוד בהם חשמל, מלונאות, ניהול עסקי ועיצוב שיער. אפגן: "אני מודה לועדת הפרס, למשרד החינוך, לפיקוח של חמ"ד,  לעיריית רמלה והעומד בראשה יואל לביא, להנהלת רשת אמי"ת, אגף החינוך והנוער, על התמיכה והעזרה. אנו נרגשים מאוד. זוהי זכות גדולה עבורנו להעניק באהבה לתלמידנו הזדמנות לרכישת מקצוע, לצד חיזוק הזהות היהודית מסורתית וכבוד לקודשי ישראל. אני גאה בתלמידים שלנו ובצוות ההוראה הנפלא שמשקיע את זמנו ומרצו לקידום התלמידים. תודה לכולם".
 
 

 

חזרה
Facebook