רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

שגרירי התיירות של רמלה

במסגרת תכנית "שגרירי תיירות בסימן חוק ומשפט", תקיים העירייה הכשרה מיוחדת לתלמידי בית הספר התיכון אורט לילינטל
(מגמת תקשורת) ובית הספר האורתודוקסי (מגמת תיירות) למד"צים שידריכו באתרי התיירות בעיר.

התוכנית היא פרי של שיתוף פעולה של תוכנית "עיר ללא אלימות", אגף החינוך והנוער בעיריית רמלה, מוזיאון רמלה, בית משפט השלום ברמלה, תחנת משטרת רמלה, ותוכנית מוטב יחדיובמסגרת התוכנית שתכלול עשרה מפגשים יקבלו התלמידים "ארגז כלים"  להדרכה מקצועית בכל הקשור לאתריה ההיסטוריים של העיר. התכנית כוללת סדרת מפגשים להכשרה והפעלה של בני הנוער כשגרירי תיירות באתרים בעיר רמלה, בדגש על הכרת רשויות החוק וגורמי האכיפה, פיתוח מנהיגות חיובית ויכולות הדרכה והובלה.                
מנהלת תוכנית עיר ללא אלימות ברמלה, איילת טייטלבאום,  ציינה, כי יעדי התכנית הם בין היתר: פיתוח מנהיגות והעצמת הנערים כשגרירים ומנהיגים בקהילה, חיבור לעיר, העמקת הקשר של בני הנוער לסביבתם, הקניית ידע וכלים בנושא ההדרכה, הכרות, חשיפה וקירוב של בני הנוער לעבודתן של רשויות החוק הפועלות בעיר – משטרה, בית משפט, עירייה, הטמעת ערכים נורמטיביים של שמירת חוק ויצירת שיח רב-תרבותי בין מגזרים שונים בעיר.

יצוין, כי לאחר שלב ההכשרה יפעלו בני הנוער כמדריכי תיירות בעיר, בשתי אפשרויות: האחת הדרכת סיורים בסימן חוק ומשפט לתלמידי כיתות ה-ו בבתי הספר היסודיים בעיר, והשנייה, הדרכת סיורים לקהל הרחב למשפחות בסופי שבוע, מטעם מוזיאון רמלה.
 
 

חזרה
Facebook