רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

חידון מורשת והנצחה 2016

תלמידי חטיבות הביניים ברמלה מנציחים ולומדים על בני העיר שנפלו במערכות ישראל
בחידון השתתפו עשרות מתלמידי חטיבות הביניים ברמלה שגילו ידע רב. במקום הראשון בחידון זכו תלמידי חטיבת הביניים נווה יונתן. ראש עיריית רמלה יואל לביא: הנצחת בני רמלה שחירפו נפשם למען המולדת הוא ערך עליון 

כמיטב המסורת בעשור האחרון, גם השנה לקראת יום העצמאות ה-68 למדינה ויום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, התקיים בהיכל התרבות העירוני ברמלה, חידון מורשת והנצחה לזכר הנופלים בני העיר רמלה.
בחידון השנה השתתפו תלמידי כיתה ט' מחטיבות הביניים בעיר והוא עסק בהנצחת הנופלים ובהיסטוריית השנים 1973 - 1975, מלחמת יום כיפור. החידון נערך במעמד ראש עיריית רמלה יואל לביא, מ"מ ראש העיר עו"ד מוטי יצחקי, יו"ר הוועד למען החייל, גיבור ישראל תת-אלוף במיל' אביגדור קהלני, יו"ר יד לבנים ברמלה סימו אברהמי, מנכ"לית העירייה איילת כהן ומנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן.
כלל התלמידים שהתמודדו בחידון גילו ידע רב שבא לידי ביטוי בתחרות צמודה ומאתגרת במיוחד. בחידון השנה זכו במקום הראשון תלמידי חטיבת הביניים נווה יונתן.
ראש עיריית רמלה יואל לביא ציין, כי הוא רואה חשיבות רבה ביותר בקיומו של החידון שהפך למסורת בעיר, פרי יוזמתו הברוכה של יו"ר יד לבנים ברמלה סימו אברהמי, והדגיש כי הנצחת בני רמלה שחירפו נפשם למען המולדת הוא ערך עליון וחובה לבנים ולמשפחות לזכור, וללמוד על פועלם של הנופלים בני העיר, למען נזכור המחיר ונוקיר את החירות שנקנתה לנו בדמם של הנופלים.
כן נשאו דברים אביגדור קהלני, סימו אברהמי ומנכ"לית יד לבנים בארץ הגב' רחל לניאדו, שהדגישו חשיבות קיומו של החידון להנצחת הבנים. בחידון השתתפו חמש חטיבות ביניים בהן: עידנים, שחקים, נווה יונתן, אומנים ואית"ן.
במסגרת ההכנות לחידון סיירו כל תלמידי שכבת ט' מכל חטיבה במוזיאון יד לבנים בעיר, שם למדו מקרוב על הנופלים. כל בית ספר בחר את "הנבחרת" שלו שמנתה שישה תלמידים. התלמידים למדו עם מוריהם על כל הנופלים ואף יצאו  לטיול באזור רמת הגולן ולמדו את משמעות המלחמה הקשה שטבעה את גורל המדינה.
בנוסף חוו התלמידים למידה משמעותית במשחקים ומשימות הקשורות לנופלים ולתקופה בהנחייתה של אתי ליבוביץ. להפקת החידון המרגש שותפים רבים בהם: מנהל רשת המתנ"סים מאיר בן חמו, מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן, מנהל שלוחת המתנ"ס בקריית האומנים יצחק גרגיר,  רכזת סל תרבות עירוני שולי דודפור, מתנדבת יד לבנים ציפי פוטר, מנהל אחזקה ברשת המתנ"סים אהרון דרעי והנהלות בתי הספר.

בצוות השופטים ישבו ציפי פוטר, אתי ליבוביץ, מנחה ממשרד החינוך וברק פרידמן, מנהל תיכון עמל ע"ש יגאל אלון.  יצוין, כי כל מתמודד קיבל תעודת הערכה ושי הוקרה על השתתפות בפרויקט. 
 
 

חזרה
Facebook