רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

תלמידי רמלה יצגו את ישראל בכנס מיוחד לחקר מדעי טכנולוגי שהתקיים בארה"ב

התלמידים בוגרי בית ספר אופק ברמלה, נבחרו לייצג את ישראל לאחר שזכו עם חבריהם לספסל הלימודים במקום הראשון בארץ בתחרות מדע וטכנולוגיה       

בוגרי בית ספר אופק ברמלה שזכו בשנה שעברה במקום הראשון בארץ בתחרות חקר ארצי במדע וטכנולוגיה, ייצגו את ישראל והעיר רמלה בכנס בינלאומי מיוחד בארה"ב שבו מדענים צעירים בגילאי 12-14 מציגים את עבודות החקר המדעי - טכנולוגי שלהם.             
את הכנס, שהתקיים בעיר פניקס במדינת אריזונה שבארצות הברית, יזמה חברת 'ברודקום'. בכנס השתתפו 25 נציגים מ-15 מדינות מרחבי העולם. את ישראל ייצגו בכנס התלמידים תומר שגב ואילן יוסופוב בוגרי ספר "אופק " ברמלה.  כזכור, גברו שגב, יוסופוב וחבריהם לספסל הלימודים תלמידי כיתה ו', על כל שאר המתחרים בארץ שהגיעו מ-54 בתי ספר שונים וקטפו את המקום הראשון.  תלמידי רמלה הציגו בתחרות ידע רב בתחום הפיתוח הטכנולוגי בהמצאת ינשוף רובוטי להרחקת עטלפים, מה שמונע את יריקות העטלפים ולכלוך קירות בית הספר. הרובוט מפזר ריח שדוחה עטלפים, מדליק אור ומשמיע צלילים המבלבלים את העטלפים. את הגירויים הללו הרובוט מפעיל באופן רנדומאלי וכך לעטלפים אין אפשרות להסתגל לגירויים.                                                                                      

תומר ואילן מרמלה, בליווי המורה שלהם למדעים, שרית שמואל, טסו לארצות הברית בהתרגשות גדולה. בכנס, נפגשו הילדים עם תלמידים מכל העולם ונחשפו למחקרים שהציגו הילדים האחרים. הם ביקרו בגנים הבוטניים,  במוזיאון למוסיקה, באוניברסיטת אריזונה וערכו מספר ניסויים מדעיים/טכנולוגים בעזרת צוות סטודנטים.  בשעות הערב השתתפו הנציגים בטקס פתיחת תחרות האייסף העולמית של אינטל, בה השתתפו כ- 1750 נציגים מכל העולם ועודדו את הנבחרת הישראלית.  שרית שמואל: "זו חוויה חד פעמית שמעודדת מדענים צעירים להמשיך לחקור ולהמציא המצאות מעניינות".
 
 

חזרה
Facebook