רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

מצעד הספרים 2016 וספריית הפיג'מה במסגרת פעילות גני החובה ברמלה

מזה 11 שנים ברציפות, משתתפים ילדי הגנים ברמלה במצעד הספרים – ספריית הפיג'מה, פרויקט היזום על-ידי ספריית בלפר, ואומץ על-ידי משרד החינוך כתכנית ללימוד בכל גני הילדים בארץ, ופועל בשיתוף קרן קרב ומחלקת הגנים בעיריית רמלה.

במהלך השנה, גני הילדים קוראים ומקיימים פעילות עם הגננות והסייעות עפ"י רשימת הספרים המומלצים על-ידי משרד החינוך וספריית הפיג'מה. הגננות מפעילות את הילדים לפעילות יצירתית (בכל שנה בנושא אחר),במטרה לעודד את הקריאה.
הפעילות החינוכית-חווייתית, מתקיימת בשיתוף עם הורי הילדים. נמצא כי ילדי הגנים העשירו את שפתם, למדו להתמודד עם פתרון בעיות, חקר וידע עולם וכישורי קריאה באמצעות הקריאה וחוויות בתחומי האמנות. האירוע המסכם את הפעילות השנתית נפתח בתערוכת מיזמים, בנושא "כיצד נולד ספר בגן?",  פרי יצירתם של ילדי הגנים ברמלה, בעקבות סיפורים ושירים שלמדו במהלך השנה.
באירוע המסכם, נערך מפגש עם סופרת הילדים איריס ארגמן, שריתקה וריגשה את הגננות בסיפורה: כיצד אצלה נולד ספר.
דניאלה לבקוביץ, מנהלת ספריית בלפר, סיכמה את האירוע כמפגש מעצים, נפלא ומרתק. דניאלה: "מטרתנו היא לחזק את הקשר בין הקהילה מוסדות הרשות לספרייה ושירותיה. אעשה כמיטב יכולתי לחשוף את הקהילה לעולם הספר ולתרבות. הספרייה היא מקום שוקק ומלא חיים וחלק בלתי נפרד של שעות הפנאי והתרבות בקהילה."

בהזדמנות זו, מזכירה מנהלת הספרייה כי יש  להתעדכן בפרסומי האירועים בספרייה, באתר ובפייסבוק.   
 
 

חזרה
Facebook