רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

נבחרת הרובוטיקה מבית ספר אריאל ברמלה זכו בפרס ארצי

תלמידי בית ספר אריאל ממשיכים לקטוף הישגים. בשבוע שעבר זכתה נבחרת תלמידי כיתה ג' של בית הספר אריאל רמלה בפרס "הפוסטר המעניין", בתחרות הרובוטיקה הארצית שהתקיימה בכפר הירוק. במהלך התחרות, אשר מתקיימת במסגרת JUNIORFLL העולמי, ובארץ על ידי עמותת FIRST  והטכניון, הציגו התלמידים בפני חבר השופטים את הרובוטים שבנו והפגינו את פועלם המשותף בצורה נהירה ומעוררת השתאות.

ראש עיריית רמלה יואל לביא ברך על הפרס וציין, כי רמלה משקיעה משאבים רבים בקידום ולימוד נושא הרובוטיקה  המעניק לתלמידים חשיפה והיכרות קרובה עם שדה המדע, הפיזיקה המתמטיקה ומשלבת תהליכי חקר.

בטקס הסיום של התחרות, העניקו השופטים לנבחרת את פרס "הפוסטר המעניין" וציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הציגה באופן מעניין את חברי הקבוצה, תהליך העבודה והדגם שנבנה בפוסטר שיצרה".  עוד ציינו השופטים כי "הצגתם פריט אשפה מאוד מעניין ולא שיגרתי, ניכר שהשקעתם ולמדתם רבות בלימוד שלו, בניתם משאית מעניינת, המשיכו להשקיע וליהנות ממדע וטכנולוגיה ותמיד לשאוף לגדולות". נושא תחרות הרובוטיקה השנה הוא "שימוש נבון בפסולת",  תלמידי כיתה ג בחרו לחקור את תהליך מחזור המתכת, חברי הנבחרת הציגו את עבודת החקר והממצאים שגילו  על גבי פוסטר מעוצב,  בנוסף בנו דגם של משאית מחזור המתאר את תהליך המחזור אותו עוברת המתכת עד ליצירת חומר גלם חדש, כמו כן בחרו התלמידים שם לקבוצה - "טיטניק" ועיצבו סמל ייחודי. בבית ספר אריאל פועלת השנה, תוכנית רובוטיקה בשיתוף עם תוכנית קרב למעורבות בחינוך וחברת א.ש בינה.  במהלך התוכנית נחשפים התלמידים לעולם הרובוטיקה, תוך היכרות עם מרכיביו המגוונים: אלקטרוניקה, מכניקה, תכנות ולוגיקה, במטרה ליצור הבנה ולעורר את הסקרנות הטבעית של התלמידים.
 
 
חזרה
Facebook