רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

צופי שבט אחווה רמלה זכו במקום הראשון בהנהגת מחוז איילון במחנה קיץ 2016

שבט צופי אחווה רמלה זכה במקום הראשון במחנה קיץ 2016  וצוין כשבט המצטיין בהנהגת מחוז איילון.  לאחר שנת פעילות מלאה בחוויות הגיעו חניכי צופי שבט אחווה ברמלה אל נקודת השיא של העשייה הצופית מחנה קיץ  2016 המהווה את אחד מהמפעלים החינוכיים והחווייתיים הגדולים והמשמעותיים ביותר בתנועת הצופים. לאורך השנה עמלו צוותי ההדרכה על בניית מסגרת חינוכית-ערכית המשלבת למידה בהתנסות, חוויה קבוצתית ופיתוח אישי של כל חניך וחניך.

מחנה הקיץ שנערך השנה ביער עפר סמוך לזיכרון יעקב הוא פלטפורמה מצוינת המאפשרת  לחניכים להקים לעצמם עיר צופית משלהם בה התנסו בפעילות מגוונת הכוללת תכנון ובניית מתקנים מחנאיים, שימוש בטבע והישרדות, פעילות ספורט, יצירה, הווי וגיבוש, כל זאת במסגרת הקבוצה הצופית בהובלת המדריך. מעבר לכך במהלך מחנה הקיץ זכו החניכים למפגש עם חניכי קבוצות נוספות משבטי ההנהגה במסגרת שכבות הגיל, תחרות בנייה, ספורט, פעילות משותפת ועוד.
החניכים הגיעו ליער מספר ימים לאחר שהשכבה הבוגרת (ט'-יב') של השבט עמלה ובנתה מחנה אסתטי, יפה ונוח. יצוין  כי השכבה הבוגרת תכננה בקפידה במשך מספר חודשים מבנים הנדסיים, בנו דגמים, שרטטו שרטוטים ועברו אישורי מהנדס,  אשר הפכו ביער ליצירה גדולה, מוחשית ומרהיבה.
המחנה היה מוצלח והחניכים עברו חוויה מדהימה ומאתגרת אותה יזכרו במשך שנים.
בנוסף, המחנה של שבט אחווה זכה לאין ספור תשבחות ופרסים גם על  המבנים המיוחדים  וגם בזכות האווירה השבטית והמורל הגבוה ששרר במחנה.  כאמור, השבט זכה השנה לראשונה כמצטיין  מבין כל השבטים בהנהגת איילון, בפרס ראש ההנהגה,  אשר ניתן לשבט מתקדם שעשה קפיצת מדרגה גדולה השנה, ומוקירים לו על פעילותו.   
שבט אחווה ממשיך להתקדם ולגדול ממפעל למפעל וצועד לעבר עתיד טוב יותר יחד עם חניכיו, ויחד עם תנועת הצופים בוחר להציג שוב אלטרנטיבה חינוכית ערכית בה הטוב והיפה בחברה הישראלית על נופיה וגווניה השונים  גוברת על רעשי הרקע השלילים.
 
 

חזרה
Facebook