רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

שלושה ביה"ס מרמלה נבחרו לבתי הספר הערכיים ביותר בישראל לשנת תשע"ו

בתי הספר שזכו בהישג המרשים הם: תיכון אורט לילינטל, תיכון הרב תחומי עמל ע"ש יגאל אלון ובית הספר הדתי טכנולוגי אמי"ת רמלה. ראש עיריית רמלה יואל לביא זימן ללשכתו את מנהלי בתי הספר נועה בן יוסף, ברק פרידמן ויזהר אפגן וברך אותם על ההישג: "התשתית החינוכית בעיר זוכה לשבחים הן מתושבי העיר, תלמידיה, מחנכיה והן ממשרד החינוך. אני חש גאווה רבה לראות את תלמידי העיר במרכז העשייה החינוכית והערכית ברמה הארצית לאורך כל ימות השנה. ברכות למנהלי בתי הספר וצוותי ההוראה"
 
הישג למערכת החינוך ברמלה. שלושה בתי ספר מרמלה נבחרו על ידי משרד החינוך לבתי הספר הערכיים ביותר בישראל לשנת תשע"ו. תיכון אורט לילינטל, תיכון הרב תחומי עמל ע"ש יגאל אלון שקיבלו את הדירוג הגבוה ביותר 1 והתיכון הדתי טכנולוגי אמי"ת רמלה שזכה לדירוג 2.
שר החינוך נפתלי בנט בירך את הנהלות בתי הספר וצוותי ההוראה על בחירתם: "עתיד מדינת ישראל תלוי באיכות המחנכים שבה. זהו הרגע שלכם, בו אנחנו עוצרים לרגע לומר תודה. תודה לכל המחנכות והמחנכים שמשקיעים מדי יום ומדי שעה כדי להכשיר, לחנך ולהקנות ערכים לדורות של נערים ונערות".
ראש עיריית רמלה יואל לביא, הודה לשר החינוך נפתלי בנט ולמנכ"לית משרד החינוך הגב' מיכל כהן על הבחירה בשלושה בתי ספר בעיר וציין, כי זוהי עדות נוספת להערכה הרבה שמערכת החינוך העירונית זוכה לה מצד כל גורמי המקצוע בתחום החינוך. לביא הדגיש, כי מערכת החינוך העירונית רואה חשיבות רבה שלצד החינוך הפדגוגי יינתן דגש מיוחד לחינוך לערכים, נתינה, קבלת האחר והשונה, סולידאריות חברתית, חינוך לקבלת אחריות, משמעת ותרומה לקהילה. ראש העיר הוסיף, כי לצד ההערכה העצומה בחינוך לערכים שהעיר זוכה לה, רושמים תלמידי העיר גם הישגים פדגוגיים - עלייה המשמעותית באחוזי הבגרות של תלמידי העיר שממשיכים לקצור פרסים חשובים ומקומות ראשונים במגוון תחרויות מאתגרות ברחבי הארץ. "התשתית החינוכית בעיר זוכה לשבחים הן מתושבי העיר, תלמידיה, מחנכיה והן ממשרד החינוך. ההצטיידות העצומה באמצעים טכנולוגיים, לימודי הרובוטיקה המתמטיקה, הפיזיקה והכשרת מורים לשימוש בהם יוצרת תשתית לשיפור ההישגים. אני חש גאווה רבה לראות את תלמידי העיר במרכז העשייה החינוכית  והערכית ברמה הארצית לאורך כל ימות השנה. ברכות למנהלי בתי הספר נועה בן יוסף, ברק פרידמן, יזהר אפגן, המחנכים, המורים וצוותי ההוראה שבהתמדה מסירות ואהבה מובילים את תלמידי העיר להצלחה".מנהלי בתי הספר הודו ללביא למנכ"לית  העירייה איילת כהן, למנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן על התמיכה הליווי, המשאבים ושיתוף הפעולה. מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן ציינה: "אני מברכת את בתי הספר הזוכים על פעילותם  לחינוך לערכים, טיפוח מצוינות ותרומה לחברה ולקהילה. באמצעות התמונה החינוכית והתגמול הדיפרנציאלי, מקדם משרד החינוך שיח חינוכי שמשקף את מגוון העשייה של המנהלים, המורים והתלמידים במוסדות החינוך, ומביא לידי ביטוי את הייחודיות והרב גוניות של מוסדות החינוך השונים המקדמים הישגים ערכיים ולימודיים, אלה הקולטים תלמידים ממגוון רקעים רחב, ופועלים לשמירה על טוהר הבחינות, מניעת נשירה, מעורבות חברתית וגיוס לצה"ל."
יש לציין, כי זו השנה הרביעית שמשרד החינוך מפרסם את רשימת בתי הספר העל יסודיים שהצטיינו בהישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודיים בשנת הלימודים תשע"ו. בתי הספר יתוגמלו על ההישגים הבאים: הישגים חברתיים שכוללים מניעת נשירה ורמות שונות של קרבה לזכאות לתעודת בגרות, הישגים ערכיים שמתייחסים לקליטת תלמידי חינוך מיוחד, שיעור גיוס לשירות צבאי, אזרחי או לאומי גבוה, הישגים לימודיים שמודדים זכאות לתעודת בגרות, הצטיינות במבחני בגרות, זכאות לתעודת בגרות איכותית, וכן קידום התלמיד על פי יכולותיו ולא רק בממד של זכאות לבגרות. פרט לאלה נמדדים בתי הספר גם על היחס של צוות ההוראה למצוינות במקצועות הומניים, בנוסף להצטיינות במקצועות מדעיים ומתמטיים, ועל השמירה על טוהר הבחינות ואיכות תהליכי ההערכה בבתי הספר. יצוין, כי הקריטריונים לתגמול מכוונים לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב הלומדים, ולא לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר. צוותי החינוך בבתי הספר המצטיינים יזכו לתגמול כספי. 
 
 
חזרה
Facebook