רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

18,234 תלמידים, ב-41 בתי ספר ו-155 גני ילדים יפתחו ב-1 בספטמבר את שנה"ל תשע"ז

שנת הלימודים תשע"ז תפתח כסדרה בסימן הישגי תלמידי בתי הספר שגורפים מקומות ראשונים בתחרויות חינוך ארציות ומוסדות חינוך חדשים. יואל לביא, בכנס מנהלי בתי הספר לקראת פתיחת שנה"ל: בשנת הלימודים תשע"ז יושם דגש למיצוי יכולתו של הפרט כל אחד על פי יכולותיו, שיפור ההישגים, חינוך לערכים, הכרה בשונה ובאחר, מניעת נשירה, הקניית מיומנויות למידה והמשך השקעות במשאבים ותגבור במקצועות העברית, האנגלית, המתמטיקה ותחום הרובוטיקה
כ-18,234 תלמידים ב-41 בתי ספר וב-155 גני ילדים יפתחו את שנת הלימודים תשע"ז ברמלה. שנת הלימודים תיפתח בסימן הישגי התלמידים הגורפים מקומות ראשונים בתחרויות ארציות והגידול המרשים במספר הזכאים לבגרות. בכנס פתיחת שנה"ל שנערך השבוע  (יום א 21.8.16 ) באשכול הפיס בנוכחותם של כלל מנהלי בתי הספר בעיר, ציין ראש עיריית רמלה יואל לביא, כי הישגי השנה האחרונה הם תוצר של עבודה ממושכת לאורך מסלול ארוך ועקבי. "זה המקום לומר לכם, תודה, ההישגים האלו בזכותכם". לביא הדגיש בדבריו בפני מנהלי בתי הספר, כי השנה תיפתח שנת הלימודים בדגש מרכזי של מיצוי יכולתו של הפרט כל אחד על פי יכולותיו. הוא הוסיף, כי הוא רואה חשיבות רבה שלצד החינוך הפדגוגי יינתן דגש מיוחד לחינוך לערכים, נתינה, קבלת האחר והשונה, סולידאריות חברתית וחינוך לקבלת אחריות, משמעת והצבת גבולות. עוד ציין לביא, כי מערכת החינוך העירונית תמשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להעניק לתלמידיה כלים להצלחה והקניית מיומנויות למידה שיהוו מנוף חשוב להשתלבותם במשק המשוכלל של ה-121. ראש העיר הדגיש, כי השנה יושם דגש ויימשכו ההשקעות במשאבים, שעות לימוד ותגבור התלמידים במקצועות ההבעה בעברית, האנגלית, המדעים הרובוטיקה והמתמטיקה. כן עודד ראש העיר את מנהלי בתי הספר ליצור ולקיים דיאלוג בין התלמידים  וההורים תוך עידודם למעורבות גדולה יותר לחינוך ילדיהם. לביא הוסיף כי בשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה תפעל מערכת החינוך גם בהגברת המודעות לזהירות ובטיחות בדרכים, הגברת המודעות על ניקיון ושמירה על המרחב הציבורי והמשך העידוד לתזונה בריאה ונכונה. לביא למנהלים: "יש לכם תפקיד חשוב ומרכזי בחינוך התלמידים, בכוחנו לכוון, אותם לערוצים הנכונים, ללמד אותם כיצד להגיע למידע זמין ועדכני, לטפח, להעשיר בידע את המצטיינים, לחבק ולחזק את החלשים, לאתר את הפוטנציאל של כל תלמיד ותלמידה ולהוביל אותם להצלחה. אני מאחל לכם שנה פורה של הישגים והנאות". 
במעמד נכחו מ"מ ראש העיר עו"ד מוטי יצחקי, מנכ"לית העירייה הגב' איילת כהן, מנהלת אגף החינוך והנוער הגב' אלונה קליימן, מפקחי משרד החינוך הגב' גבי יחזקאל ויורם שמחה ועובדי אגף החינוך והנוער בעיריית רמלה. יש לציין, כי בנוסף יושם דגש השנה על המשך יישום תוכניות לימודים לשיפור ההישגים, חינוך טכנולוגי ולימוד מקצועות טכניים, חיזוק הרכיב הערכי חברתי, פיתוח תחום הרובוטיקה והמדעים, המשך  פיתוח הרחבת מערכת התקשוב והמחשוב בבתי הספר, מחשב לכל מורה, מחשוב חדרי המורים וקידום סביבת לימוד דיגיטאלית, תוך דגש על לימוד לערכים דמוקרטיים, חינוך לתזונה נכונה, חינוך פיננסי, חינוך טכנולוגי, חינוך לספורט לדרמה, תקשורת מחול ועוד. במסגרת הכנס נפרדה מערכת החינוך העירונית מחמישה מנהלים פורשים שיוצאים לדרך חדשה בהן: מנהלת ביה"ס בן צבי מרים פרידמן שפורשת לאחר 32 שנות הוראה וניהול,  מיכל דדון מנהלת ביה"ס האומנים, אורית כוכבי מנהלת החטיבה השש שנתית ע"ש ביסטריצקי, דקלה שגיא מנהלת חטיבת שחקים וגלי אלדר מנהלת ביה"ס רעות.
ראש העיר יואל לביא ומנהלת אגף החינוך והנוער הגב' קליימן הודו בחום למנהלים על תרומתם ואיחלו להם הצלחה בהמשך דרכם. כן קיבלו את ברכתם המנהלים המחליפים ומנהלים חדשים שיכנסו לעמדות הניהול בהם: שולה ארבל- מנהלת  אורט השש שנתי ע"ש ביסטריצקי קריית האומנים, ענת רייצ'ס- מנהלת חטיבת הביניים אורט השש שנתי ע"ש ביסטריצקי קריית האומנים, יוספה אלקבץ- שחקים, אורית סומר- אומנים, מירי קופרמן- רעות, אביבית זיו- בן צבי והמנהלים החדשים במוכש"ר: יסמין אלקלק- סנט ג'וזף, וופא אבו סלימאן- אלהודא יסודי ולמעי איסא- אלהודא .
בשם המנהלות הפורשות בירכה בהתרגשות מרים פרידמן  והודתה לכלל השותפים ולראש העיר על הזכות לחינוך של אלפי ילדים ועל שיתוף הפעולה הפורה עם מערכת חינוך משקיעה שרואה את טובת התלמיד לנגד עיניה.
מנהלת אגף החינוך והנוער הגב' אלונה קליימן ציינה, כי העירייה תמשיך להשקיע משאבים בתוכניות לימוד ופרויקטים שמטרתם שיפור הישגי התלמידים במבחני הבגרות, יצירת כלים לחשיבה  נכונה, מניעת נשירה, מתן מענה לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים, שיפור המוגנות במוסדות החינוך, באמצעות התוכנית "עיר ללא אלימות", פיתוח תרבות טכנולוגית ותקשורתית וקידום ערך ההתנדבות כבסיס לעשייה בבתי הספר ועוד.   קליימן הדגישה, כי גם השנה תימשך תוכנית ההזנה ויום לימודים ארוך בבתי הספר וגני הילדים. כן תמשיך העירייה בבנייה ובפיתוח תשתיות החינוך, שדרוג בתי הספר וגני הילדים והמשך הפעלת מערך חינוך משלים רחב היקף הכולל פעולות נוער, מערך תגבור לימודי משלים בתוך בתיה"ס ומחוץ להם, פעילות חינוכית במתנ"סים, שירותי רווחה, ספורט, מועדוני נוער ומועדוניות הפועלות למען רווחת ילדי העיר ועוד.                                                                                   
 
 
חזרה
Facebook