רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

גאווה - בית ספר "אופק" מרמלה זכה בפרס החינוך המחוזי

ראש עיריית רמלה יואל לביא ברך על הזכייה: שאו ברכה והערכה לפועלכם. זכייתו של ביה"ס בפרס החינוך מהווה עדות נוספת למערכת חינוך ערכית שמובילה לגאוות כולנו את תלמידי רמלה להישגים והצלחות

בית הספר אופק שבקריית מנחם בגין ברמלה התבשר השבוע על זכייתו בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך ובחירתו לייצג את המחוז בתחרות הארצית.
ראש עיריית רמלה יואל לביא, ברך על הזכייה וציין, כי זכייתו של בית הספר בתחרות החשובה מהווה עדות נוספת למערכת חינוך ערכית שמובילה לגאוות כולנו את תלמידי העיר להישגים והצלחות הן במישור המחוזי והן במישור הארצי. לביא: "ניכר שהנהלת בית הספר צוות ההוראה ומערכת החינוך העירונית פועלים מתוך מחויבות ערכית, מצוינות חינוכית ותחושת שליחות להגשמה, עשייה ומתן כלים לתלמידי בית הספר למימוש עצמי, שאו ברכה והערכה לפועלכם".
מנהלת בית הספר דורית נבו: "אני גאה על הבחירה ועל הזכות שניתנה לי להוביל את בית הספר על ערכי העקרונות הפדגוגיים למנהיגות, יזמות ומצוינות. אני מודה לחברי ועדת הפרס, לחברי לצוות המורים, למערכת החינוך העירונית, למשרד החינוך, למפקחת היישובית והכי חשוב לתלמידים ולהוריהם על האמון ושיתוף הפעולה".
יצוין, כי בשבוע שעבר נערך ביקור מיוחד  בבית הספר של חברי צוות השיפוט שכלל 14 מפקחים ממשרד החינוך, מ"מ ראש העירייה עו"ד מוטי יצחקי שברך והדגיש את המחויבות העירונית להובלת תלמידי העיר להישגים והצלחות, מנהלת אגף החינוך בעירייה הגב' אלונה קליימן, הגב' אודליה איקן מנהלת מחלקת  בתי הספר.
במהלך הביקור צפו האורחים במודל ייחודי שבית הספר פיתח ללמידת חקר של תופעות סביבתיות. המודל מקדם תפקודי לימוד הדרושים לתלמיד במאה ה-21. כיתות ב' סיפרו על חקר הזיתים והפקת שמן זית, וכיתות ו' סיפרו על חקר העטלפים והמצאת הרובוט שמרחיק עטלפים. דבר שזיכה אותם בשנה שעברה במקום הראשון בארץ בתחרות הארצית לחקר מדעי- טכנולוגי. בספריה נחשפו חברי ועדת הפרס לשיח וירטואלי בשפה האנגלית עם מורים יהודיים מאוסטרליה באמצעות תוכנת הסקייפ. במעבדת המחשבים התרשמה הוועדה מתוכנית הרובוטיקה שפועלת בבית הספר. כמו גם ממוצרים שהודפסו בבית הספר במדפסת תלת מימד . מוצרים אלה הומצאו, תוכננו ועוצבו על ידי תלמידים. בהמשך הביקור ביקרה הועדה בכיתה ה' שבה נערך מפגש עם תלמידים מבית הספר האורתודוכסי. התוכנית "חיים משותפים" הפועלת בבית הספר כבר מספר שנים מאפשרת לתלמידים ללמוד יחד על מנהגים סמלים ותרבויות של הדתות השונות הקיימות ברמלה. כן פגשו חברי ועדת הפרס את נציגי ועד הורים של בית הספר, מורים מצוות המורים ונציגי מועצת תלמידים והמועצה הירוקה לשיח משותף על יוזמות שונות הפועלות בבית הספר. בסיום הביקור התבקשו האורחים לבחור חלוקי נחל שעליהם הופיעו ערכים ועקרונות פדגוגיים שמאפיינים את בית ספר "אופק" שהוא מנוף להצמחת מנהיגים, יזמות ומצוינות.
 
 
חזרה
Facebook