רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

בית ספר אופק ברמלה מועמד לקבלת פרס חינוך

ביום רביעי האחרון ביקרה וועדת פרס חינוך מחוזית בבית ספר "אופק" על מנת לעמוד מקרוב על העשייה הייחודית שלהם. הביקור כלל 14 מפקחים ממשרד החינוך, מנהלת אגף החינוך בעירייה, אלונה קליינמן, מנהלת מדור בתי ספר, אודליה איקן,  ומ"מ ראש העיר עו"ד מוטי יצחקי, אשר נשא דברים.


במהלך הביקור צפו האורחים במודל ייחודי שבית הספר פיתח ללמידת חקר של תופעות סביבתיות. המודל מקדם תפקודי לימוד הדרושים לתלמיד במאה ה-21. כיתות ב' סיפרו על חקר הזיתים והפקת שמן זית, וכיתות ו' סיפרו על חקר העטלפים והמצאת הרובוט שמרחיק עטלפים, המצאה שזיכתה אותם בשנה שעברה במקום הראשון בתחרות ארצית לחקר מדעי- טכנולוגי.

בספריה האזינו האורחים לשיח וירטואלי בשפה האנגלית עם מורים יהודיים מאוסטרליה באמצעות תוכנת הסקייפ,   במעבדת המחשבים התרשמה הועדה מתוכנית הרובוטיקה שפועלת בבית הספר.  עוד, הם נחשפו למוצרים שהודפסו בבית הספר במדפסת תלת-מימד, אשר הומצאו, תוכננו ועוצבו על ידי תלמידים.

בהמשך הביקור ביקרה הועדה בכיתה ה', בה נערך מפגש עם תלמידים מבית הספר האורתודוכסי. התוכנית "חיים משותפים" הפועלת בבית הספר כבר מספר שנים מאפשרת לתלמידים ללמוד יחד על מנהגים סמלים ותרבויות של הדתות השונות הקיימות ברמלה.

בהמשך, התכנסו האורחים במעבדת המדעים המפוארת למפגש עם נציגי ועד הורים של בית הספר, צוות המורים, נציגי מועצת תלמידים והמועצה הירוקה, לשיח משותף על יוזמות שונות הפועלות בבית הספר,       ובסיום הביקור, התבקשו האורחים לבחור חלוקי נחל שעליהם הופיעו ערכים ועקרונות פדגוגיים המאפיינים את בית ספר "אופק" שהוא מנוף להצמחת מנהיגים, יזמות ומצוינות.

הוועדה סיכמה את הביקור בדברי התפעלות והתרשמות עמוקה מהעשייה והלמידה המשמעותית המתקיימת בבית הספר ואיחלה לבית הספר הצלחה רבה בהמשך התהליך.
 
 
חזרה
Facebook