רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

קבלת חומש "בראשית" בבית הספר "בן צבי" לאמנויות ברמלה

"שישו ושימחו בשמחת תורה ותנו כבוד לתורה"...ביום שני, בשבוע שעבר, חגגו תלמידי כיתות ב' מבית הספר "בן צבי" לאמנויות בעיר את קבלת החומש הראשון, "בראשית", בטקס ייחודי ושמח במיוחד שנערך לכבוד האירוע, בבית הכנסת השכונתי המהווה מסורת בביה"ס מזה שנים רבות.

התלמידים צעדו אחה"צ מבית הספר יחד עם הוריהם והצוות החינוכי המורחב בליווי שירה וכלי נגינה אל בית הכנסת השכונתי "שארית יצחק". את כניסתם של התלמידים להיכל קיבלו ארבעה אבות שאחזו בטלית לצלילי ברכת הכוהנים של הזמר איציק אורלב. המעמד היה מרגש מאוד וגרם לנוכחים להזיל דמעות.

בבית הכנסת התלמידים ערכו טקס מרגש בליווי מוזיקלי דקלמו, שרו ואף רקדו עם ספר התורה שהוצא מארון הקודש לכבוד המאורע. בסיום הטקס הוזמנו התלמידים אחד אחד אל המחנכות שעמדו על התיבה והעניקו להם את חומש "בראשית" עטוף בזהב ושי צנוע.

מנהלת ביה"ס, הגב' אביבית אלקיים-זיו ברכה את התלמידים וציינה את חשיבותו של קיום טקס זה בבית הכנסת שמכונה גם "מקדש מעט" מפאת קדושתו והשוואתו לבית המקדש והוסיפה כי "משה קיבל בסיני את התורה וליהושע, תלמידו, אותה מסר, מאז היא עוברת מדור לדור, ועכשיו הגיע תורכם – אותה לשמור."
 
 
חזרה
Facebook