רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

בבי''ס בן גוריון ברמלה ''לוקחים אחריות על המילים'' טקס לזכרו של יצחק רבין

עשרים ואחת שנים חלפו מאז רצח ראש הממשלה ושר הביטחון, יצחק רבין ז"ל.  רצח רבין  היה, רצח של מנהיג, רגע היסטורי בלתי נשכח שגרם לשבר לאומי. רצח שנותר ככתם על הדמוקרטיה הישראלית ותמרור אזהרה לסכנות שאורבות לחברה כאשר מחלוקת  בציבור מסתיימת בשלוש יריות הגודעות את חייו של ראש הממשלה.

21 שנים לרצח צוינו  בבית הספר "בן גוריון" בטקס מרגש שבו  קראו  תלמידי ו2 קטעי קריאה המתארים את עברו, מורשתו  ותפיסת עולמו של רבין.       
המחנכות הקדישו את השיעורים להכרת דמותו  ולנושאים בעקבות הרצח, כגון: חשיבות הדמוקרטיה בישראל, סכנת האלימות לחברה ולמדינה ולקיחת אחריות על המילים.  אלימות מילולית חמורה אף היא לא פחות מאלימות פיזית. יש לראות בדאגה כל מילה הנאמרת או נכתבת גם במרחב הווירטואלי.

בנאומו האחרון הדגיש רבין כי  "האלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה, יש לגנות אותה, להוקיע אותה ולבודד אותה".   רבין האמין בערכים של סבלנות, דאגה לזולת וסובלנות כלפי האחר.   אמירותיו וציטוטים מנאומיו שימשו את המורות לדיונים ולשיח מכבד, משפיע ומעצב.

מנהלת בית הספר, בירנית זרבי יצחק, ציינה כי "יום  הזיכרון הוא הזדמנות חינוכית לחבר את התלמידים לזיכרון ולקשור אותם למציאות של ימינו. אחד הלקחים מרצח יצחק רבין הוא הצורך באיפוק, בריסון עצמי ובשמירה על תרבות שיח. כחברה דמוקרטית יש הכרה בחשיבותו של חופש הביטוי כזכות יסוד, זכות הכוללת לשמוע ולהשמיע באופן חופשי ומאידך יש צורך בבחירה.
 
 
חזרה
Facebook