רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

יום שיא בנושא בטיחות בדרכים בבית הספר "בן גוריון" ברמלה

לרגל שבוע הבטיחות בדרכים הארצי קיים בית הספר "בן גוריון" יום שיא שכלל פעילויות חווייתיות לקידום  המטרות החינוכיות בתחום, בהן, לחנך את התלמידים ליטול על עצמם אחריות אישית לביטחונם, לטפח דפוסיי התנהגות והרגלים קבועים של שמירה על זהירות ובטיחות כחלק בלתי נפרד מאורח חיים שיגרתי בבית, בכביש, בבית הספר ובהסעה.

תלמידי כיתות ו' המשמשים כמפקדי משמרות הזה"ב, העבירו פעילויות שונות ומגוונות בנושא, שתוכננו בקפידה ע"י הרכזת לבטיחות בדרכים, אימאן אבו עראר.   תלמידי כיתות א' ו-ב' למדו על מעבר החצייה ותמרור עצור, חשיבותם ומשמעותם. הם התנסו בחציית  כביש בבטחה.  בכיתות ג' -ד' התלמידים למדו דרך פעילות מתוקשבת על תפקיד הרמזור וסיטואציות שונות שיש  לנהוג בזהירות ושמירה על  כללי הבטיחות.
המדריכים, מפקדי זה"ב, נטלו על עצמם את מלאכת ההדרכה והקפידו להעריך כל כיתה לפי מדדים שנקבעו מראש.  שתי הכיתות שקיבלו את הדירוג הגבוה ביותר קיבלו שני גביעים.
מנהלת בית הספר, בירנית זרבי יצחק והרכזת, אימאן אבו עראר, הדגישו כי כולנו חשופים לסיכון להיפגע, כולנו תלויים ישירות זה בזה ואחראים זה לחיי זה - ולכולנו ההזדמנות והיכולת לקבל אחריות ולמנוע את התאונה הבאה. "נזהר בדרכים-כי החיים יקרים".

ובאספקט הפדגוגי, מיוחד היה לראות כיצד תחומי הדעת השתלבו בנושא ותרמו לייחודיות יום זה.
 
 

 

חזרה
Facebook