רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

בית הספר ''בן גוריון'' ערך טקס קבלת ספר תורה

מסיבת התורה, מהווה חוויה מרתקת במיוחד  עבור תלמידי כתות ב'. התלמידים והמחנכות  היו נרגשים ביותר לקראת הביקור בבית הכנסת, הם קיבלו הסבר על מלאכתו  של הסופר סת"ם וראו מקרוב ספרי תורה מהודרים ומעוצבים בסגנונות שונים וכן את ארון הקודש בו מאוחסנים ספרי התורה.

סופר סת"ם הסביר איך כותבים את התורה, תוך הדגמה של כתיבת האותיות והסבר על הקולמוס המחודד אותו מעטרת נוצה, על הדיו המיוחדת ועל הקלף העשוי מעור של פרה. התלמידים היו מרותקים, גילו עניין רב ושאלו שאלות.

מחנכות הכתות בליווי המורה למוסיקה הכינו תוכנית המלווה בקטעי קריאה ושירה בנושא.   "זו חוויה ערכית ומרגשת לתלמידים רכים לבקר במקום שכולו אווירת קדושה ויראה עם ספרי התורה", ציינו המחנכות.  מנהלת בית הספר, בירנית זרבי-יצחק, ברכה  ואיחלה לתלמידים הצלחה בלימוד ספר בראשית. "משה קיבל את התורה בסיני ומסרה  ליהושוע. מאז היא עוברת מדור לדור, ועכשיו הגיע תורכם – אותה לשמור. אלפי שנים, אלפי דורות, עוברת התורה המופלאה הזאת.  מהתורה תקבלו ערכים חשובים ותלמדו דרכה על מעשים טובים. תלמדו על עוצמתן הרבה ומידותיהן הנפלאות של האמהות ועל אהבת האדם כפי שחוו אותה האבות".   

"מאחלת לכם תלמידים יקרים שהמפגש עם התורה ימלא אתכם באורה. שתשכילו, תלמדו, תרחיבו אופקים ותעשירו את עולמכם."  שיאו של הטקס הסתיים בריקוד ובשירה וחלוקת ספרי תורה.
 
 
חזרה
Facebook