רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

קירוב לבבות בין בתי הספר ''בן גוריון'' ו''טרה סנטה'' ברמלה

מפגש ראשון  בין בתי הספר נערך ב"יום הסובלנות" בין כתות ד', ה' של שני בתי הספר. במפגש הסבירו נציגי ביה"ס "בן גוריון" את משמעות  הערך "סובלנות" ומדוע חשוב לציין בישראל יום זה.

מעצם היותנו חברה פלורליסטית שמורכבת מקהילות שנלחמות על שוויון זכויות, סובלנות מאפשרת לקיים חיים של דו-קיום גם כשיש חילוקי דעות ואי הסכמות.
תלמידי  הכיתות  מבית הספר "בן גוריון"  זכו לביקור הדדי וקבלו תשורה שמסמלת את תחילתה של פעילות משותפת.
תוכנו של המפגש השני  בכתות  ה' היה הזהות "הזהות שלי ושל חבריי לכתה".   נעשו פעילויות  שנועדו להכיר את מגוון המאפיינים המרכיבים את הזהות שלהם ואת מגוון הקבוצות הקיימות. התלמידים כתבו את המכנים המשותפים להם ולחבריהם וערכו שיח על משמעות ההבדלים. ובזיקה לערך חודש כסלו ערך ה"השונות", נחתם המפגש   במסר שבני אדם שווים אך  גם שונים. השונות והייחודיות תורמות לעולמנו ענין ויופי אך עלולות להוות מקור למתחים. התביעה ליחס שווה וכבוד לכל בן אדם הוא ערך בסיסי לכן יש לכבד את זכותו של כל אדם להיות שונה וייחודי ועם זאת להשתלב בחברה ללא קיפוח בגלל שונותו וללא טשטוש זהותו.

חגית מלכה רכזת חברתית: "כאשר האדם חסר בסיס להבנת הזולת נוצרות תפיסות מוטעות ומתפתחים רגשות שליליים, לכן מפגשים באווירה פתוחה מקבלת ותומכת, מהווים תנאי הכרחי לשינוי היחס אל האחר. ככל שבני אדם מתקרבים  זה לזה  גוברת ההכרה ההדדית, ההערכה, כבוד וסימפטיה."
 
 

חזרה
Facebook