רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

סיורי התנ''ך של התרבות התורנית ברמלה

סיור לילי מיוחד של התרבות התורנית לשומרון התקיים בחנוכה בהדרכתו של אליקים ויסנשטרן, מנהל התרבות התורנית.   אוטובוס מלא יצא לסיור בשומרון במסגרת פרויקט סיורי התנ"ך של האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך.

התחנה הראשונה בסיור הייתה הר גריזים, הלא הוא הר הברכה שעליו עמדו ששה השבטים במעמד הברכות והקללות של יהושע בן נון בכניסה לארץ.   בפסגת ההר צפו לעבר העיר שכם ומתחם קבר יוסף וביקרו בשכונה השומרונית המשמרת עד היום מנהגים עתיקים שדומים ליהדות.   

בהמשך הגיעה הקבוצה לישוב אלון מורה ושמעה שיחה מרתקת מפי בני קצובר, שהיה מראשוני המתיישבים באזור, וסחף אחריו, יחד עם חברים נוספים, כחצי מיליון יהודים המתגוררים כיום בשטחי יהודה ושומרון.    בסיום הערב נכנסה הקבוצה לקבר יוסף בשכם בצורה מאובטחת יחד עם עוד 1500 יהודים מכל רחבי הארץ.

נר שני של חנוכה הודלק במתחם הקבר בחנוכייה מפורסמת שהודלקה מול הדגל הנאצי בתקופת השואה -"חנוכיית פוזנר"- חנוכייה של הרבנית רחל פוזנר ז"ל סבתו של הרב זאב מנסבך - תושב העיר.

בסיור השתתפו גם תלמידי ישיבת ההסדר מרמלה יחד עם ראש הישיבה, הרב אריה הנדלר שנשא דברי תורה בפני משתתפי הסיור.    במהלך חג החנוכה השתתפו אלפי תושבים במגוון אירועים של התרבות התורנית לילדים, נוער ומבוגרים.
 
 
חזרה
Facebook