רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - תשתיות ופיתוח

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה לבנייה ברמלה את תכנית מכבי

על פי התכנון תבנה השכונה החדשה בכניסה לרמלה עם 1,350 יח"ד וכ-70 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה. ראש עיריית רמלה יואל לביא ברך על החלטת המועצה וציין, כי תנופת הבנייה והפיתוח בעיר תמשכנה ביתר שאת בשנים הקרובות

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה את תכנית מכבי לבנייתם של כ-1,350 דירות.  מדובר בתכנית שקידמה עיריית רמלה ורשות מקרקעי ישראל במשך שנים, אך  מימוש הבנייה התעכב מסיבות שונות בוועדות השונות שנים רבות. יש להדגיש, כי מאחר ובתכנית המאושרת נכללו תנאים שונים למימוש התכנית שלא אפשרו את מימוש הבנייה במלואה מכוחה של התכנית, פנתה העירייה למוסדות התכנון ודרשה לשנות את ההתניות בתכנית ולשפר את התכנון המאושר בהתאמה לצרכים המודרניים של שכונת מגורים, תוך הסרת המכשולים בתחום התכנית.
ראש עיריית רמלה יואל לביא ברך על ההחלטה ואמר: "אני מברך על החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה וקבלת בקשת העירייה. תכנית מכבי היא תכנית ייחודית ומודרנית בכניסה לעיר מכיוון צריפין שתעבור לאחר אישורה לשלב הביצוע. רמלה הפכה לעיר מבוקשת ואטרקטיבית במכרז הארץ.  יותר ויותר זוגות צעירים בוחרים ברמלה. ההישגים במערכת החינוך, סל השירותים המגוון שאנו מעניקים, השיפור בדימוי העיר, ומיקומה הגיאוגרפי של העיר בטבורה של המדינה הופכים את העיר לאטרקטיבית ומבוקשת. תנופת הבנייה והפיתוח בעיר תמשכנה ביתר שאת בשנתיים הקרובות". 
יצוין, כי בין היתר מה שאפשר את אישור התוכנית זו  - תמ"א 47, תוכנית מתאר ארצית המופקדת על תשתיות תומכות לשטחים המיועדים לפינוי ע"י בסיסי צה"ל. במקרה זה הופקה תוכנית לשיקוע כביש 44 בקטע הסמוך למגרש מכבי בכניסה לעיר מכיוון ת"א,  ( כחלק מהפרדה מפלסית 132 ) - וכך ניתן היה לאשר את התוכנית.
תכנון היקף המגורים בתכנית מכבי יכלול 1,350 יחידות דיור מתוכן 900 שישווקו בחודשים הקרובים במסגרת מכרזי מחיר למשתכן, זאת על פי הצהרות יו"ר קבינט הדיור. כן כוללת התכנית בנייה של  כ-70 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה.  יצוין, כי מרבית הקרקע המצויה בשטח העיר רמלה היא בבעלות רשות מקרקעי ישראל שהיא גם אחת מיוזמות התכנית. יש לציין, כי תכנית זו נערכה בלוח זמנים חסר תקדים.  תוך כחודש בלבד נערכה תכנית להפקדה בסיוע ובעבודה אינטנסיבית של גורמים שונים ובראשם אגף ההנדסה, מחלקת תכנון ובנייה בעיריית רמלה.
 
 
חזרה
Facebook