חיפוש   חפש

באים ללמוד מרמלה 14.3.2010


 

באים ללמוד מרמלה

העיר רמלה נבחרה לארח שש ערים וישובים מרחבי הארץ שהגיעו ללמוד מקרוב כיצד מיושמת בעיר התוכנית הלאומית "עיר ללא אלימות" מנכ"ל העירייה עופר תודר: "תרומתה של התוכנית היא ביצירת שפה משותפת של כל גורמי האכיפה

עיריית רמלה אירחה השבוע נציגים בכירים מהערים, חולון, יהוד –מונסון, אור יהודה, קריית עקרון, חדרה ושוהם, שהגיעו ללמוד מקרוב כיצד מיישמים בעיר את התוכנית הלאומית, "עיר ללא אלימות". רמלה נבחרה למשימת הלימוד ע"י מנהלת התוכנית הלאומית ד"ר אורלי אינס, ששיבחה את פעילות העירייה ביישום והצלחת התוכנית בעיר.

סיור הלמידה החל עם דברי מנכ"ל עיריית רמלה מר עופר תודר, שהציג בפני נציגי הערים את מרכיבי התוכנית בעיר. תודר ציין, כי התוכנית ברמלה כוללת שורה של פרויקטים שהגבירו את הביטחון האישי בהם, התקנת מצלמות בגנים הציבוריים ומקומות מרכזיים, הפעלת סיירת ההורים, הגברת הסיורים המשותפים לפקחי העירייה והמשטרה, הפעלת מדריכי מוגנות בבתי הספר ועוד.

תודר הדגיש, כי "תרומתה של התוכנית היא בעיקר ביצירת שפה משותפת של כל גורמי האכיפה המשדרים אפס סבלנות לאלימות ויוצרים אפקט חשוב ומשפיע של הרתעה ומניעה". סגן מפקד משטרת רמלה רפ"ק אלי מוסרי, ציין את שיתוף הפעולה בין המשטרה לבין עיריית רמלה בחשיבה, בתכנון ובביצוע פעולות למניעת פשיעה ואלימות.

מנהלת התוכנית הלאומית ד"ר אורלי אינס, ציינה, כי תכנית "עיר ללא אלימות" פותחה על רקע התגברות האלימות בחברה הישראלית כמודל עבודה מערכתי חדשני להתמודדות עם כלל סוגי האלימות המתרחשים ביישוב ברמה עירונית. "מטרתה של התכנית היא להביא לצמצום האלימות והעבריינות, לשינוי באקלים החברתי, להעצמת הביטחון האישי ולשיפור איכות החיים של תושבי הרשות המקומית".

במסגרת הסיור ביקרו נציגי הערים בגן ילדים שבה הוצגה תוכנית "אילנות" למתן כלים לצוות הגן ולהורים בהתמודדות עם גילויי אלימות ותוקפנות בגיל הרך. ראוי לציין, כי תוכנית "אילנות" פעלה ופועלת בכ – 50 גנים . המשך הסיור היה בחט"ב עידנים בה הוצגו עקרונות התוכנית בתחום החינוך, תקנון בית ספרי, כללים ונהלים ברורים ותגובות אחידות לכל הפרת משמעת. יצוין, כי בחטיבות הביניים בעיר פועלים 3 מדריכי מוגנות שהפחיתו את רמת האלימות בתוך חט"ב ב 30% .

מח' הרווחה הציגה את המרכז העירוני לטיפול באלימות הנותן מענה רגשי וטיפולי לנפגעי אלימות . בשעות הצהריים נערך סיור קצר באתרי התיירות בעיר, ביקור במועדוני הנוער והצגת "ליגת השכונות" שמהווה מענה ל - 400 בני נוער בשעות אחה"צ.

סיום יום הלמידה היה במוקד העירוני שבו הוצגו מערך המצלמות הפרוסות ברחבי העיר, ניידת משולבת ופעילות של סיירת הורים. מנהל התוכנית ברמלה מר יואב נדב, שארגן את יום הלמידה ציין בסיפוק את הבחירה ברמלה כמודל ללמידת יישום התוכנית ותרומתה לעיר. האורחים הודו בחום על הביקור ויום הלמידה וציינו בהתלהבות את תרומתו של יום הלמידה להיכרות מקרוב עם התוכנית, ובעיקר את שיתוף הפעולה המתואם בין המחלקות השונות בעיר והגופים השותפים, המשטרה, משרד החינוך, משרד הרווחה והמשרד לביטחון פנים.

ראשי
טלפונים
דואר
פייסבוק
יומן אירועים
Next Month נובמבר 2015 Previous Month
א ב ג ד ה ו ש
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
בטחון וחירום
מחלקת הכנסות
רדיו קול רמלה
ארכיון כתבות
טלוויזיה קהילתית
צעירים מרכז קשתות