רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

השר להגנת הסביבה ח"כ זאב אלקין: תוצב ברמלה תחנה לניטור זיהום אוויר

השר להגנת הסביבה ח"כ זאב אלקין: תוצב ברמלה תחנה לניטור זיהום אוויר

השר להגנת הסביבה ערך ביקור עבודה ברמלה ושמע מקרוב על בעיות רעש המואזין, זיהום אוויר וריח. השר אלקין הודיע על הכפלה ויותר של תקציב משרדו לרמלה והוסיף כי משרדו יפעל למיגור עבירות איכות הסביבה

הצלחה לביקור השר להגנת הסביבה ח"כ זאב אלקין ברמלה שהוזמן בשבוע שעבר ע"י ראש העיר, לפגישת עבודה בנושאי מפגעי זיהום אוויר, ריח, שריפת אשפה ומתכות ורעש המואזין. השר שהגיע עם צוות משרדו הנרחב, ובינהם סמנכ"ל לשלטון מקומי, סמנכ"ל אכיפה, מנהל המחוז ומפקד המשטרה הירוקה, סייר בשטח הצפון מערבי לשכונת ג'ואריש ועמד מקרוב על מקור המפגעים הפוגעים באיכות חיי תושבי העיר.     

הנהלת העיר הציגה מספר נושאים לקידום ובמרכזם הצורך במתן תמיכה ומענה במיגור עברייני איכות הסביבה הגורמים למפגעי ריח וזיהום אוויר ורעש המואזין הפוגע באיכות החיים בעיקר בשעות הבקר המוקדמות.

השר אלקין הדגיש, כי יפעל למיגור המפגעים והודיע על הכפלה ויותר של תקציב משרדו לעיר לטובת נושאי איכות הסביבה לצורך הגברת פעילות משרדו באכיפת עבירות איכות הסביבה. כן הודיע השר, כי  בכוונתו להציב בשכונה תחנת ניטור לבדיקת  איכות האוויר שתפעל במשך מספר חודשים.

בביקור השתתפו תושבים, נציגי שכונות קרית מנחם בגין, שרה בוכריס וויטלי גלבר, שהציגו את הבעיות בשכונה, שחלק מתושביה סובל לטענתם ממטרדי ריח וזיהום אוויר.  כן הנחה השר את צוות משרדו לסייע לעירייה ככל האפשר, באבטחת מיגון אקוסטי ושמירה על איכות החיים של תושבי העיר, במסגרת התכנית המתגבשת להעברת הדיפו המרכזי של הרכבת לאזור התעשייה רג"מ.

תשומת לב מיוחדת ניתנה לעניין בעיית זיהום האוויר והריח שמקורה בשני מוקדים מרכזיים האחד והגדול מכולם בשטח הסמוך לישוב דהמש, המצוי בשטח המוניציפאלי של המועצה המקומית עמק לוד והשני בשטח המצוי בצפון מערב ג'ואריש.

מנכ"ל העירייה רונן עזריה ציין, כי מדובר במכת מדינה, "רק שילוב זרועות, נחישות ושיתוף פעולה של המשרד להגנת הסביבה משטרת ישראל, המשטרה הירוקה, מנהל מקרקעי ישראל, בתי המשפט והרשויות, ניתן יהיה למגר את אותם עבריינים".  השר כאמור הבטיח סיוע משרדו באכיפה ומיגור התופעה.
 
חזרה
Facebook