רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

רמלה - חיים ביחד מכבדים אחד את השני חמסות פסיפס לשלום בספרייה העירונית בלפר ברמלה

רמלה - חיים ביחד מכבדים אחד את השני
חמסות פסיפס לשלום בספרייה העירונית בלפר ברמלה

רמלה גאה להציג בספרייה העירונית בלפר את תערוכת החמסות - פסיפס עשוי כולו משברים וחתיכות, שמתחברים יחדיו לשלמות אחת נפלאה - כמו האנשים השונים בארצנו הקטנה, שיחד יוצרים פסיפס אנושי מופלא

למעלה מ-50 אמנים רובן נשים בעלות גלריות לפסיפס, המפוזרות בכל רחבי הארץ מהגליל ועד אילת, הובילו יוזמה חברתית אמנותית בשם "חמסה לשלום"- خمسة السلام. ויצרו תערוכת חמסות פסיפס ענקיות בגובה 120 ס''מ ורוחב 60 ס''מ.

מנהלת הספרייה העירונית רמלה, דניאלה לבקוביץ, ציינה, כי כל חמסה גדולה נוצרה על ידי קבוצת אנשים ייחודית, שהפרטים בה בונים חמסות פסיפס קטנות. הקבוצות שיצרו את החמסות ייחודיות בהרכבן. חלקן יהודיות וערביות, אחרות צ'רקסים, שתי קבוצות של נכי צהל, בדוויות, ילדים המלמדים מורים, משפחה ענפה של ניצול שואה, חולי סרטן ועוד.  בהרכבת החמסות הקטנות על החמסה הגדולה הם יוצרים משמעות משותפת ונותנים לחמסה שם ייחודי, שמשקף את העושים במלאכה.

למשל: ''חמסה לכבוד הדדי'', ''בקש שלום ורדפהו'', ''חיבור לחיים'', ''לחלום להאמין ולהגשים'', ''חמסה בין דורית'', ''חוטים של שלום'', ''כולנו שווים'', ''חמסה לבריאות'', ''מלא גיל'', ''חמסה לאהבה ואחווה''.

במפגש האמנותי הזה ניסו האמנים לקדם מסר חברתי של קבלת האחר מכל הקשת החברתית, הפוליטית והלאומית, יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, חולים ובריאים, נכים ובעלי צרכים מיוחדים, נערים וקשישים.

הפעילות נעשית בהתנדבות תוך הכרה ברורה שעכשיו הזמן להדגיש את המשותף שבינינו, את העובדה שאם נכבד זה את זה ונתמוך בהבנה ותקווה, נוכל למתן את ההקצנה ואת האלימות מבית ומחוץ. סבלנות וסובלנות יתנו תקווה אמיתית לשלום! השלום חשוב לא רק עם שכנינו, אלא גם בתוכנו-בינינו לבין עצמנו  ואפילו בין האדם לבין עצמו.

''הדרך האמנותית והיצירתית היא פלטפורמה אידיאלית לתהליך ההבנה וההכרה ההדדית ואנו מאמינות בה מאוד.'' אומרות האמניות ובראשן אראלה קדם מרחובות, שיזמה את הרעיון בדיוק לפני שנה, הזמינה 50 לוחות פרספקס ופנתה אל חברותיה בעלות סטודיו לפסיפס מכל הארץ להתחיל לעבוד עם קבוצות. אוצרת התערוכה היא חוה גדיש.
 
חזרה
Facebook