רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

עיריית רמלה ערכה תרגיל מוצלח בחירום בשיתוף פיקוד העורף וגורמי הצלה וחילוץ

עיריית רמלה ערכה תרגיל מוצלח בחירום
בשיתוף פיקוד העורף וגורמי הצלה וחילוץ
מנכ"ל העירייה רונן עזריה: התרגיל עבר בהצלחה, ובחן את כל המערך העירוני מבחינה ארגונית ותפעולית בזמן חירום

עיריית רמלה ערכה בסוף שבוע שעבר תרגיל חירום לנפילת טילים ברחבי העיר. התרגיל נערך בשיתוך פיקוד העורף, רחל. מטה מל"ח מחוזי, צה"ל, משטרה, מד"א, כיבוי אש, ומשרדי ממשלה.  במסגרת התרגיל נבנה תרחיש למצב חירום, במהלכו התבצעה הדמיה של נפילת טילים קונבנציונאליים על העיר, פגיעה בתשתיות מים, פגיעה בנפש ועוד.

במהלך התרגיל נדרשה העירייה לדאוג לצורכי התושבים, ונבחן כל המערך העירוני מבחינה ארגונית ותפעולית בחירום, מהודעות לציבור והנחיות בחירום ועד אספקת המים, פינוי אוכלוסייה, הפעלת המוקד העירוני בחירום, פתיחת מרכזי מידע, קליטה, מרכז טיפול באוכלוסייה, הפעלת מתנדבים ועוד.

בתרגיל השתתף ראש העיר, מנכ"ל העירייה שברך על התרגיל והדגיש, כי העירייה רואה חשיבות רבה במוכנותה בחירום וכי מטרתו העיקרית של התרגיל, היא ביצירת המודעות לחירום ותרגול כל מערכי העירייה וגורמי חוץ במתן מענה בעת משבר ומלחמה.

התרגיל נערך ביוזמת פיקוד העורף, בשיתוף מחלקת הביטחון בעיריית רמלה בראשותו של הקב"ט העירוני רובי קורן שעמל עם אנשיו לקראת הכנתו של התרגיל, בו נטלו חלק גורמים רבים בהם כל מערך החירום במנגנון העירוני.

קורן: "אני מודה להנהלת העיר ואנשי פיקוד העורף למפקד מחוז המרכז בפיקוד העורף אל"מ שלמה בן מוחא, לאל"מ בן צבי אליאסי, רב סרן עמירם מלכא, לסרן מאי כרמלי וצוותה ולצוות המאמנים  במנהלת פיקוד העורף  בניהולו של תת אלוף במיל' דוד סויסה שליווה עם אנשיו במקצועיות רבה את אורגני העירייה,  בתרגיל יעיל ומוצלח במסגרתו רועננו נהלי החירום, ובוצע תרגול מעשי של אורגני העירייה השונים". 
 
 
חזרה
Facebook