רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

בכובע של עיר ללא אלימות

בכובע של עיר ללא אלימות

השבוע התקיים באשכול הפיס כנס עירוני לרגל פתיחת שנת הלימודים בו השתתפו כל מנהלי  בתי הספר בעיר. באירוע הוצגה התוכנית החינוכית השנתית, במהלכה נפגשו מנהלי בתי הספר עם מפקחות משרד החינוך, ובתוך כך צוינה העבודה החשובה של צוות אגף החינוך בעירייה למען מערכת החינוך בעיר.

עוד נכח בכנס, הצוות המוביל של תוכנית עיר ללא אלימות, אשר פועל נמרצות לאורך כל השנה בתחומים שונים על מנת להעלות את תחושת המוגנות ואיכות החיים בעיר. נקבעו תוכניות משותפות ופגישות לשיתופי פעולה בין עיר ללא אלימות לבתי הספר וכל מנהל גם קיבל מתנה- מארז קלפים – "הכובעים של תוכנית עיר ללא אלימות".

מארז הקלפים מציג את העשייה ושיתופי הפעולה של התוכנית בעיר בתחומים השונים, בהם: חינוך, אכיפה, קהילה, רווחה ופנאי. בכל תחום מתקיימים פרויקטים, פעילויות ועשייה רחבה בכובעי חשיבה שונים וזאת למען יצירת אקלים מיטבי וחיובי בעיר. המארז מבוסס על תיאוריית ששת הכובעים של אדוארד דה בונו, המדובר בשיטת חשיבה שמטרתה שיפור תהליך קבלת ההחלטות בקבוצות. במסגרת השיטה, המשתתפים בדיון מבצעים משחק תפקידים בהתאם לכובע הדמיוני שהם חובשים.  המארז ישמש את המנהלים, יועצות ומורים ככלי משחקי וטיפולי.

בעיר ללא אלימות ציינו: כי המטרה היא שכל אחד ייבחר את הכובע שלו- שמייצג אותו והאופי שלו וכן את העשייה והתרומה שלו למען העיר, ומקווים שנשכיל לבחור כולנו בכובעים שישפיעו בצורה חיובית ומשמעותית על חיינו ושנזכה לשנת לימודים מהנה ומוצלחת.

חשוב - אל תשכחו לבחור את הכובע שלכם! 
 
חזרה
Facebook