רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

הונחה אבן הפינה להקמתה של שכונת "נאות פרס" ברמלה

הונחה אבן הפינה להקמתה של
שכונת "נאות פרס" ברמלה
בטקס מיוחד הונחה אבן הפינה להקמתה של שכונת "נאות פרס, על שמו של נשיאה התשיעי של ישראל וראש הממשלה שמעון פרס ז"ל. ראש העיר רמלה, מיכאל וידל: "שמעון פרס היה מהאבות המייסדים של מדינת ישראל. כבוד הוא לנו שמורשתו, ערכיו יהיו לדוגמא ומופת, כאן בעירנו הרב תרבותית". בתו של פרס, פרופ' צביה ולדן: "אבא מאוד אהב את רמלה ותושביה והיותה עיר רב תרבותית"

בטקס מרגש שהתקיים בסוף שבוע שעבר בכניסה הראשית לרמלה, הונחה אבן הפינה להקמתה של שכונת "נאות פרס", על שמו של נשיאה התשיעי של ישראל וראש הממשלה שמעון פרס ז"ל.

הטקס נערך במעמד ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, סגניו אברהם אילוז, מאור אשש, אברהם דזורייב, בני משפחת פרס, מנכ"ל העירייה רונן עזריה, מנהלת חוג ידידי פרס יונה ברטל, חברי ונציגי מרכז פרס לשלום וחדשנות, מנהלי המנגנון העירוני שמעון פרס ז"ל ותושבים.

ראש העיר מיכאל וידל ציין, כי הוא גאה בהחלטתו והחלטת העירייה על קריאת שכונת "נאות פרס" (לשעבר מכבי) על שמו של הנשיא שמעון פרס ז"ל. וידל: "שמעון פרס היה מהאבות המייסדים של מדינת ישראל והעניק למדינה את יכולות ההרתעה וההגנה הביטחונית שלה בשנות הקמתה. רמלה מצויה בתקופת פיתוח אדירה. שכונות חדשות נבנות, אזורי תעשייה חדשים בפתח ורמלה משנה את פניה. אני גאה על החלטתי ועל החלטת חבריי למועצת העיר לקרוא לשכונה החדשה שתבנה כאן במקום הזה בכניסה הראשית לרמלה "נאות פרס" על שמו של שמעון פרס ז"ל. כבוד הוא לנו שמורשתו, ערכיו יהיו לדוגמא ומופת, כאן בעירנו הרב תרבותית. ותרשו לי לסיים באחד ממשפטיו ודבריו החכמים של נשיאנו התשיעי וכך אמר : "בתור מנהיג, אתה יכול להיות קטן כמו האגו שלך, או גדול כמו המטרה שאתה משרת". אכן כך. שמעון פרס ז"ל היה אדם ומנהיג גדול שהצעיד את ישראל להישגים ושירת את עמו באהבה ובגאווה.בשמי ובשם תושבי רמלה, אני מודה לכם על הכבוד שנפל בחלקנו. מי ייתן ונצליח כולנו למלא את ייעודנו ויעדינו. אמן!"

בינואר 2011 ערך הנשיא פרס ביקור ממלכתי ברמלה במסגרתו קיבל אזרחות כבוד על פועלו למען מדינת ישראל ועל הדוגמא והמופת של מנהיגות במיטבה. באותו מעמד מרגש ומכבד אמר פרס בהתרגשות: "העיר רמלה היא מגדלור ודוגמא לתפארת מדינת ישראל לדו קיום, שוויון בין יהודים וערבים, יחסי שכנות טובים ומתורבתים".

בתו של שמעון פרס, פרופ' צביה ולדן, ברכה בשם המשפחה וסיפרה על אהבתו של אביה לעיר רמלה. "אבא מאוד אהב את רמלה ותושביה והיותה עיר רב תרבותית. אבא אהב לראות אותה מתפתחת, משתנה ומתקדמת. ברמלה חיים תושבים יהודים, נוצרים ומוסלמים אשר חיים בדו קיום. יש ברמלה יופי מיוחד, אתרים היסטוריים והיא בעלת פוטנציאל גדול". פרופ' ולדן הודתה לרה"ע על המחווה ועל היוזמה המרגשת לקרוא לשכונה "נאות פרס" על שם אביה, ואיחלה ברכות לתושביה.

שכונת "נאות פרס" היא שכונה מיוחדת שתיבנה בכניסה הראשית לעיר בחלקה הצפון מערבי. למעשה תכנית לה/1100 - השכונה החדשה תהווה שער כניסה חדש ומודרני לעיר. על פי התכנון מדובר בבנייה של כ-888 יחידות דיור  ויותר ושטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של כ-30 אלף מ"ר". 
 
 
חזרה
Facebook