רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - כללי

לוחם הטקוואנדו אסף יסעור שאיבד את שתי ידיו, מביא כבוד למועדון ברמלה!

לוחם הטקוואנדו אסף יסעור שאיבד את שתי
ידיו, מביא כבוד למועדון ברמלה!

יסעור הוכתר לסגן אלוף עולם בתחרות שנערכה באנטליה. יסעור: החלום שלי הוא להגיע לאולימפיאדה ובכוונתי  לעבוד קשה כדי להגשים את החלום''. מאמנו יחיעם שרעבי: ''אסף יסעור הוא מקצוען אמיתי וספורטאי מצטיין , אין לי ספק בכך שהוא יגיע רחוק"

הסיפור המרגש שלפניכם שייך לנער אסף יסעור בן ה-16 וחצי  שעשה בשבוע שעבר היסטוריה כשהוכתר לסגן אלוף העולם בתחרות שהתקיימה באנטליה. הספורטאי המצטיין המתאמן במועדון שרעבי רמלה, השתתף ביום רביעי שעבר באליפות העולם בטאקוונדו והיה לספורטאי הישראלי הראשון שהשתתף באליפות העולם הפאראלימפיים בענף.             יסעור הצטרף לחבורת הספורטאים ברמלה לאחר שמאמן נבחרת ישראל יחיעם שרעבי, שמע את הסיפור שריגש את המדינה.

שבוע לפני שחגג בר מצווה השתנו חייו של אסף. הספורטאי הצעיר מאלוני הבשן, התחשמל מכבל מתח  גבוה וכתוצאה מכך איבד את שתי ידיו. הנער אושפז ועבר טיפולים שערכו זמן רב עד שהשתקם בזכות פריצת דרך בתחום שמקורה בארה''ב. ''קרה נס גדול לו ולמשפחתו'' אמר המאמן – מדובר בידיים ביוניות שהותאמו במיוחד לגופו בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לקיים שיגרת חיים ופעולות יומיומיות.

על מנת להשיג את הזרועות נזקקה המשפחה לגייס שני מיליון שקל, בסופו של דבר לשמחת כולם הגיע הכסף הנותר מתרומות. הטיפול עבר בהצלחה ומכאן קו המחשבה של אסף השתנה לחלוטין כאשר העיסוק בספורט היה אחד מרצונותיו הבולטים.

תחילה התאמן בהישרדות ובאומנויות לחימה אצל המאמן רן שטיינברג ומאוחר יותר כתב בפייסבוק ששאיפתו הגדולה היא להיות אלוף אולימפי. מאמן נבחרת ישראל בטאקוונדו הפועל במסגרת הענף במועדון שערבי רמלה, קרא את דבריו ובהתרגשות עצומה הזמין את אסף ושיתף אותו באימונים במרכז הטאקוונדו ברמלה.

מכאן ואילך הכול התבהר. אסף לא נטש ולו לרגע את הספורט שהוא כל כך אוהב וסימן לעצמו מטרה ברורה -השתתפות  באולימפיאדת טוקיו 2020. בימים אלה הוא מתאמן אצל יחיעם שרעבי ומרק בריגנסקי.

אסף: ''היה מרגש מאוד לעמוד בפודיום ולהניף את דגל ישראל באנטליה''.                          יסעור התמודד בגמר אליפות העולם מול ספורטאי ספרדי מבוגר יותר. המאבק בין השניים היה צמוד ובסיומו ניצח יריבו של אסף. ''זאת הפעם הראשונה שזכיתי להשתתף בתחרות יוקרתית, אליפות עולם הפאראולימפיים'' הדגיש הספורטאי המחונן והוסיף : ''השתתפתי בתחרות של בוגרים והתמודדתי מול ספורטאים שהם באותה מוגבלות כמו שלי, אני שמח שהגעתי למעמד הזה ואני מקווה  להצליח בתחרויות בינלאומיות גם בעתיד. בארץ אין תחרויות פאראולימפיים ולכן בכוונתי להמשיך ולהתמודד בחו''ל. כל יום אני מתאמן פעמיים , בוקר וערב במועדון הטאקוונדו ברמלה ואני נהנה מכל רגע''.

אסף יסעור מתגורר במהלך השבוע אצל קרובי משפחה ובסופי שבוע  הוא מגיע למשפחתו באלוני הבשן, הוא לומד במסגרת הילה בכיתה י''א בשל היותו ספורטאי מצטיין. ''תמיד אהבתי לעסוק בספורט, גם לפני הפציעה'', הוא מעיד על עצמו, ''לפני שלוש שנים פנה אליי מאמן נבחרת ישראל יחיעם שרעבי והציע לי להגיע למועדון ברמלה ומאז אני כאן, כולם מחבקים אותי ותומכים בי. אני מאוד מרוצה ומתכונן לאליפות אירופה בסוף השנה, כמובן שהחלום שלי הוא להגיע לאולימפיאדה ואני יעבוד קשה ויעשה הכול כדי להגשים את החלום''. המאמן יחיעם שרעבי סיכם: ''אסף יסעור הוא מקצוען אמיתי וספורטאי מצטיין , אין לי ספק בכך שהוא יגיע רחוק כאשר המטרה היא משחקי האולימפיאדה בטוקיו ב- 2020. הכישרון שלו בא לידי ביטוי בתחרויות וזה מעודד אותו ואותנו להמשיך לעבוד קשה ולהגיע להישגים משמעותיים''.

צילום: יחיעם שרעבי
 
חזרה
Facebook