רמלה - קרובה ללב שלך

,

הודעות לתושב

בחירות לכנסת ה- 24 בצל נגיף הקורונה

בהתאם להוראות חוק הבחירות לכנסת, חולים מאומתים ומצביעים החייבים בבידוד יהיו רשאים להצביע ביום הבחירות לכנסת ה-24, שיתקיימו ב- 23 במרץ 2021, ויוכלו לממש את זכותם הדמוקרטית.
ועדת הבחירות המרכזית לכנסת תקים לצורך כך, קלפיות ייעודיות לחולים מאומתים בלבד (שמחלימים בביתם) וקלפיות למבודדים בלבד.
הקלפיות ימוקמו במתחמים נפרדים לחלוטין מהקלפיות הרגילות, כאשר קלפיות לחולים מאומתים יהיו במתחמי "הצבע וסע" בלבד, ואילו קלפיות המבודדים יהיו חלקן בסניפים של קופת חולים כללית ובמבנים ציבוריים וחלקן במתחמי "הצבע וסע".
במידה ובאזור המגורים של המצביע המבודד לא קיימות קלפיות ייעודיות למבודדים, עליו להצביע בקלפי "הצבע וסע "
חשוב לציין, יהיו שני סוגים של קלפיות "הצבע וסע". האחד מיועד לחולים מאומתים, והשני מיועד למבודדי בית. חולה מאומת לא יוכל להצביע בקלפי "הצבע וסע" המיועדת למבודדים וכן להפך.
לחולה מאומת אסור להגיע באופן עצמאי, ולכן יגיע בהסעה מיוחדת מטעם ועדת הבחירות המרכזית. הזכאות להסעה היא אך ורק לחולים מאומתים שמופיעים ברשימת החולים של משרד הבריאות בטווח הזמן של עשרה ימים לפני יום הבחירות.
המצביע המבודד יצטרך להגיע ברכבו הפרטי, כאשר הוא נוסע לבדו, ו/או עם בני אותו משק בית, שגם הם מחויבי בידוד. באם אין באפשרותו להגיע לקלפי, ועדת הבחירות המרכזית מקימה מערך היסעים לטובת כל אותם מבודדי בית שאין ברשותם רכב פרטי.
אם הבוחר יגיע עם בוחר נוסף שהוא בן משפחה, הנלווה יידרש לצאת מהרכב ולהמתין בזמן תהליך ההצבעה וכן להפך. (בהנחה וגם בן המשפחה חולה או מבודד).
היציאה מהבית תהיה אך ורק לצורך הצבעה, ללא כל עצירת ביניים.
חולה מאומת יצביע אך ורק בקלפי המיועדת לחולים מאומתים. יחד עם זאת, מבודד יצביע בהתאם למצבו הבריאותי. להלן תרשים זרימה, המסביר את ההבדל במקום ההצבעה, בין מבודד בעל תסמינים, לבין מבודד ללא תסמינים.

למידע נוסף >>>  https://govextra.gov.il/bechirot/bechirot/home
חזרה
Facebook