רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

יותר תעודות בגרות בתשע"ד

ראש עיריית רמלה יואל לביא: "מדובר בהישג מרשים שכולו גאווה. המאמץ והמיקוד בכל תלמיד ותלמיד מוכיח את עצמו. זוהי עדות נוספת להכרה וההערכה המקצועית שזוכה מערכת החינוך ברמלה שרק באחרונה זכתה בפרס החינוך הארצי על גילוי מצוינות בחינוך על כל שלביו. ברכות למנהלים, לצוותי ההוראה, לאגף החינוך והנוער, לשותפים - המפקחות במשרד החינוך ולתלמידי העיר. מנהלת אגף החינוך והנוער הגב' איילת כהן: העירייה תמשיך לבנות ולייצר עבודה איכותית, נגדיל בהתמדה את אחוז הניגשים לבגרות ואחוז ההצלחה.

מערכת החינוך ברמלה רשמה הישג מרשים ומיוחד באחוז הזכאים לבגרות מקרב תלמידי י"ב הגרים בעיר. מנתוני משרד החינוך עולה, כי אחוז הזכאים לבגרות של תלמידי י"ב הגרים בעיר עומד על 56.86% (49.53% בשנה שעברה) המהווים עלייה מרשימה של 7.33% ! עוד עולה מהנתונים, כי אחוז הזכאים לבגרות ללא החינוך המיוחד עומד על 61.12% המהווים עלייה של 8.17% (52.95%). ראש עיריית רמלה מר יואל לביא, הביע סיפוק רב מהתוצאות וציין, כי המאמץ והמיקוד  בכל תלמיד מוכיח את עצמו. ההערכה וההוקרה גוברים מתעודה לתעודה. רמלה משקיעה משאבים רבים לקידום מערכת החינוך העירונית ורואה בנושא זה יעד מרכזי אותו היא מקדמת בשיתוף משרד החינוך בתהליך רב-שנתי. 
לביא: "מדובר בעלייה מרשימה שהיא כולה גאווה. עלייה המצביעה למעשה על מגמת העלייה באחוזי הבגרות שרשמו בשנים האחרונות תלמידי העיר. זוהי עדות נוספת להכרה וההערכה המקצועית שזוכה מערכת החינוך ברמלה שרק בתשע"ג זכתה בפרס החינוך הארצי על גילוי מצוינות בחינוך על כל שלביו בגני הילדים, בבתי ספר, במתנ"ס, תוך חיבורים ורצף בין החינוך הפורמאלי לחינוך הבלתי פורמאלי לרבות החינוך המיוחד. מנהלי בתי הספר, צוותי ההוראה, מעטפת החינוך העירונית,  מפקחות משרד החינוך, אגף החינוך והנוער ותלמידי העיר ראויים להערכה. ברכות לכל השותפים". לביא הוסיף, כי העירייה משקיעה משאבים רבים בשורה של תוכניות ופרויקטים רב-שנתיים כדי לשפר את ההישגים הלימודיים ומשקיעה את מיטב מאמציה ברכישת שעות לימוד ותגבור, הקניית אסטרטגיות למידה, שדרוג סביבות לימוד, מחשבים אישיים ועוד. "המערכת העירונית פועלת למתן הזדמנות שווה לכל תלמיד ותלמיד להתפתח על פי כישוריו ולהצליח. אנו נוטעים תקווה ויוצרים אמונה ביכולת של כל תלמיד להצליח".
עוד ציין ראש העיר, כי העירייה תמשיך בהשקעותיה לקידום מערכת החינוך והוסיף, כי העיר רמלה מאמינה בזכותו של התלמיד להגיע למיצוי הפוטנציאל הגלום בו. בעיר מופעלת תכנית לצמצום פערים, למניעת נשירה ולשיקום נוער בסיכון. העיר מובילה מדיניות חינוכית הנגזרת ממטרות העל שלה ומתבססת על ההבנה שקהילה איכותית חייבת לפעול באופן שיטתי וממוסד לצמצום הפערים, למניעת נשירה ולשוויון הזדמנויות לכל ילד וילדה. מנהלת אגף החינוך והנוער הגב' איילת כהן בירכה על התוצאות והדגישה, כי מדובר בהישג חינוכי מדהים וכי מדובר למעשה בתוצר של השקעה אדירה בתלמידי העיר בהובלתו של ראש העיר יואל לביא.  העירייה מאמינה באיכות מנהלות/י בתי הספר, המורים והצוותים החינוכיים הפועלים בעיר בהתמדה ובמקצועיות, כמו גם בעשייה הכוללת הבאה לידי ביטוי בסביבות למידה איכותיות, העשרה ותגבור ותוכניות מגוונות לשיפור ההישגים הלימודיים. כהן הוסיפה, כי  מערכת החינוך ברמלה זוכה לשבחים ומחמאות על מערכת טובה ומושקעת משורה ארוכה של בעלי מקצוע בתחום החינוך. כהן הודתה למנהלת מחלקת בתי הספר באגף החינוך הגב' אלונה קליימן ולכל צוות אגף החינוך והנוער.
נזכיר רק שמתחילת השנה זכו תלמידי העיר בשורה ארוכה של פרסים הישגים ומקומות ראשונים בתחרויות ובחידונים ברמה הארצית והמחוזית. תלמידי העיר נוטלים חלק פעיל במגוון רחב של תחרויות בשורה של תחומים, בהם מדע, טכנולוגיה, רובוטיקה, איכות סביבה, אומנות, מחול, חינוך גופני, נוער מתנדב ועוד. כל אלה הם מקצת הדוגמאות להצלחת מערכת החינוך ברמלה, הישגים ותוצרים המשקפים את ההשקעה האדירה המביאה כבוד לעיר, תלמידיה ותושביה.                                                                           
גב' כהן: "אנו מאמינים, כי המשך הפעילות החינוכית והרחבת תשתית זו, תאפשר למערכת לחתור לשיפור ההישגים וההצלחה. עיריית רמלה תמשיך לבנות ולייצר עבודה איכותית, נגדיל בהתמדה את אחוז הניגשים לבגרות ואחוז ההצלחה". 
 
 
חזרה
Facebook