רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

בילוי משותף של הורים ומתבגרים מתיכון דתי 'איתן-עתיד' ברמלה

כ-130 תלמידים הורים ומורים מהתיכון הדתי איתן-עתיד ברמלה, השתתפו ביום רביעי האחרון ב"ערב מתבגרים" באשכול הפיס ברמלה. 
הערב, שהיה מיועד להורי ותלמידי בית הספר, החל בחשיפה ליוזמות החינוכיות של בית הספר ושיחה מפיו של הרב עוזי חובב, ראש המכינה הקד"צ בלוד על חינוך נוער בימינו.
מטרת הערב הייתה לכנס יחד את הילדים ההורים והמורים ל"בילוי" משותף, למפגש מרגש וייחודי בו יעצרו כולם את שטף המרוץ וידברו על החוויה של גיל ההתבגרות הן מזווית המתבגרים והן מזווית המבוגרים.
לערב זה הוזמנו גם הורי ותלמידי כיתות ח' מבתי הספר הממ"ד בעיר – "אריאל", "הרי"ן" ו"בר אילן", חברי הגרעין התורני ברמלה ותושבי העיר כולה כחלק מפעילות האגף לתרבות תורנית בעירייה.
גולת הכותרת של הערב היה המופע המוזיקלי "מתבגרים" של האמן והיוצר חנן בן ארי שסחף את הקהל ופתח את הלבבות. מופע "מתבגרים" עוסק בסיטואציות ורגעים המתרחשים בין הורים וילדיהם המתבגרים. המופע היה מצחיק, שנון, מדויק ובעיקר נוגע. התגובות למופע ולערב בכללו היו נרגשות וחיוביות. כל מי שישב באולם היה עד לקסם שפותח פתח קטן של הבנה בין הורים וילדיהם וגורם להם לצאת מהמופע בהנאה גדולה ובשילוב זרועות.
בהצלחת הערב ובהפקתו השתתפו גופים רבים שסייעו ופעלו בכדי שהערב אכן יצא לפועל, ביניהם:  יואב נדב ראש מנהל יחידת הנוער בעיריית רמלה והצוות שלו, אווה פנש וז'ניה אבייב, אליקים ויסנשטרן  מנהל האגף לתרבות תורנית בעיריית רמלה ותוכנית אפיקים של קרן חרו"ת ממוסדות החמ"ד.
ערב המתבגרים לא היה יוזמה חד-פעמית של תיכון איתן-עתיד רמלה, אלא היווה נקודת פתיחה לתוכנית מפגשי הדרכה הורית שהינם פרי שיתוף פעולה ויוזמה ברוכה של אגף הנוער בעיריית רמלה וצוות התיכון.  המפגשים, שיערכו במהלך השנה, יעסקו כולם בדילמות, הקניית כלים ומקום לשאיבת תובנות וכוחות בכדי לשפר ולפתח את הקשר והיכולות החינוכיות של כל מי שבא במגע עם העוצמות והכוחות של עולם המתבגרים. התוכנית תהיה פתוחה לכלל ההורים והמורים בבית הספר וכמובן להורים מבתי ספר אחרים בעיר המעוניינים לקחת חלק בחוויה ובשיח החינוכי הפתוח.  
עם כזו התחלה מוצלחת,
אנו כבר סקרנים ונרגשים לקראת המפגשים הבאים!
 
 
חזרה
Facebook