רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

פרויקט חדשני בבית ספר אורט לילינטל ברמלה

"Hangouts for Negotiation" – יצירת שיח בין ערבים ליהודים במטרה לבנות חברה ישראלית טובה יותר
בחודש אוקטובר יצא לדרך פרויקט חדשני וייחודי בשם "Hangouts for Negotiation". רשת אורט ישראל, באמצעות מכון 'שטיינברג' למורשת וחברה בראשות אלונית בר, עם מנהלת הוראת אנגלית, ד"ר ציונה לוי, חברו לשגרירות ארה"ב מתוך רצון לחבר, לבנות וליצור דרכי הידברות ושיח בין ערבים ליהודים על מנת להנהיג שיתופי פעולה לקראת עתיד טוב יותר בחברה ישראלית הוגנת ואיכותית.
יישום מטרה זו מתרחשת על ידי חיבור בין כיתות של תלמידי תיכון מבתי ספר יהודים וערבים של רשת אורט ישראל כדי להצמיח מנהיגות לחיים משותפים תוך רכישת מיומנויות משא ומתן.   פלטפורמת ה – Hangout של חברת גוגל מהווה תשתית נגישה ביצירת דיאלוג מקוון כמו גם שימוש בכלים שיתופים דיגיטליים לניהול משא ומתן המאפשרים תכנון תוצר משותף. בנוסף, התלמידים מרחיבים את מעגלי ההיכרויות גם בעזרת מפגש פנים-אל-פנים. באופן זה, תלמידי אורט צומחים כמנהיגי המחר על ידי חבירה לערכים מיטביים, שימוש בטכנולוגיה דיגיטלית מתקדמת, שימוש בשפה האנגלית כשפת תקשורת והדגמה של חיים רב-תרבותיים בחברה הישראלית.
לצורך ביצוע הפרויקט נבחרו שישה בתי ספר ובהם הורכבו קבוצות של 24 תלמידים המתחברים למעגלים של 8 תלמידים בכל צמד בתי ספר, כאשר 4 שייכים לבית ספר אחד ו-4 לבית ספר השני. כל זוג של בתי-הספר יקיימו 8 מפגשים וירטואליים בעזרת Hangouts במהלך השנה. בנוסף, על כל מעגל לקיים מפגשי גומלין פנים-אל-פנים עם בית הספר השותף, מפגש מסכם חגיגי שבו מציגים את התוצרים ומפגש וירטואלי ב-HangOut on Air שבו יתארח מומחה במשא ומתן מארה"ב. בתי הספר המשתתפים הם: אורט חילמי עכו, אורט בנימינה, אורט בוסתן אל מארג`, אורט כרמיאל פסגות, אורט מעלות תרשיחה ואורט רמלה לילנטל.
השבוע התקיים המפגש הראשון של בית הספר הערבי "בוסתן אל מארג" באורט לילינטל, כאמור,  המטרה היא ליצור מפגש בין המעגלים. התלמידים עברו פעילות הכרות, והמורות לאנגלית בראשות הרכזת, סנדי רגב, דאגו לאוכל ושתייה שתרמו ליצירת אווירה נעימה ומכבדת. לקראת סוף השנה צפויים תלמידי לילינטל להתארח בבית הספר הערבי. 
 
 
חזרה
Facebook